Байерн (Мюнхен) на практика си осигури място на четвъртфиналите в Шампионската лига. "Баварците" разбиха с 5:0 Бешикташ на "Алианц Арена" в първи мач от осминафиналната фаза на турнира и направиха реванша в Истанбул протоколен. По два гола за германския колос вкараха Томас Мюлер (43,66) и Роберт Левандовски (79,88), а едно добави Кингсли Коман (53).

Тимът на Юп Хайнкес изигра страхотен двубой, като изпусна още няколко отлични възможности за гол. До голяма степен решаващо за съдбата на турския тим в тазвечершния мач се оказа изгонването на Домагой Вида в 16-ата минута. Хърватинът получи директен червен картон за нарушение срещу Левандовски на границата на наказателното поле.

Байерн (Мюнхен) - Бешикташ 5:0

Байерн (Мюнхен) - Бешикташ 5:0, нов гол на Левандовски

Двата тима излизат в първи осминафинал в Шампионската лига

Двубоят започна с атаки и към двете врати. "Черните орли" пресираха "баварците" дълбоко в тяхната половина и в началните минути не им позволиха да осъществят силен домакински натиск.

В 6-ата минута Томас Мюлер стреля с глава покрай вратата на Фабри. Три минути по-късно стражът на гостите спаси удар на Левандовски, а при добавката на Кимих топката срещна тялото на играч на Бешикташ. Владението остана в домакините. Коман проби отляво и опита диагонален удар, който бе избит от Фабрисио.

Снимка 341411

Последва удар с глава на Видал, който излезе в аут. В 16-ата минута Бешикташ остана с човек по-малко. Левандовски се възползва от неразбирателство между Хътчинсън и Медел, открадна топката и се устреми сам срещу вратаря на гостите, преди да бъде фаулиран от Домагой Вида на границата на наказателното поле. Румънският рефер Овидиу Хатеган показа директен червен картон на хърватина и истанбулският гранд остана с човек по-малко на терена.

Хамес опита техничен удар от отсъдения пряк свободен удар, но топката мина близо до дясната греда. В ответната атака Вагнер Лав открадна кълбото от Кимих, излъга Боатенг и стреля от отлична позиция, но в аут.

Снимка 341412

В следващите минута Байерн бе по-активният отбор, като Мартинес и Алаба опитаха удари, които не представляваха сериозна опасност за гостите.

В 31-ата минута Фабри демонстрира отличен рефлекс и изби с една ръка силен удар с глава на Хумелс.

В 34-ата минута удар на Видал бе блокиран от защитник на Бешикташ. Малко след това гостите организираха отлична контраатака. Куарешма получи отляво, размина Хумелс и шутира от малък ъгъл, но Улрайх изби в корнер.

Снимка 341421

В 43-ата минута най-накрая Байерн вкара. Коман развинти Адриано отляво и намери Алаба в наказателното поле, който продължи за Мюлер, а нападателят мушна топката между краката на Фабри за 1:0.

В продължението на първата част стражът на гостите отрази удар на Видал от пеналтерията.

Втората част започна силно за домакините. В 48-ата минута Хумелс отново създаде главоболия на Бешикташ при изпълнение на корнер, но стреля над вратата. Две минути по-късно Левандовски бе фаулиран на границата на наказателното поле, а от последвалия пряк свободен удар полякът нацели страничната греда.

Снимка 341416

Натискът на "баварците" даде резултат в 53-ата минута. Мюлер пусна хитър пас към Левандовски, който от аутлинията върна към точката на дузпата, където Коман с техничен удар направи Фабри безпомощен за 2:0.

В 66-ата минута Байерн стигна и до трети гол. Защитата на Бешикташ проспа центриране на Кимих отдясно към Томас Мюлер. Нападателят бе оставен непокрит от Душко Тошич и Джанер Еркин във вратарското поле и прати топката във вратата на "черните орли" за 3:0.

Снимка 341418

Бешикташ съвсем свали гарда след попадението и домакините създадоха още няколко опасности пред Фабри. Първа Левандовски стреля в аут от близка дистанция. Малко след това Коман размина отляво резервата Гьокхан Гьонюл и центрира за Мюлер, който нанесе удар с глава над вратата.

Фабри улови далечен удар на Алаба в 71-ата минута, а секунди по-късно Робен също пробва мерника си, но ударът му излезе в аут.

Снимка 341419

В 75-ата минута се откри добра възможност пред Талиска да вкара почетно попадение за Бешикташ. Бразилецът пое топката, освободи се от Боатенг, но се подхлъзна и прати кълбото над вратата.

Четири минути по-късно Роберт Левандовски реализира дежурния си гол. Матс Хумелс стреля силно от над 20 метра, Фабри успя да избие, но полякът бе най-съобразителен и от няколко метра прати топката във вратата на Бешикташ за четвърти път.

В 86-ата минута Фабри отрази опасен удар на Хави Мартинес. Две минути по-късно Левандовски вкара втория си гол в мача. Нападателят получи успореден пас от Мюлер и засече топката във вратата за крайното 5:0.