Байерн (Мюнхен) се нуждаеше само от четири мача, за да гарантира първото си място в група "А" и респективно своето продължаване в елиминационната фаза. Актуалният носител на Шампионската лига нямаше никакъв проблем при домакинството си на Залцбург и го победи за втори път в рамките на месец. Тази вечер селекцията на Ханзи Флик триумфира с 3:1.

Аякс надви Мидтиланд на Божидар Краев

Всички голове паднаха през второто полувреме

Баварците изпитаха първоначални трудности, тъй като "биковете" имаха доста добри положения за гол през първата част. Спокойствие в техните редици все пак внесе Роберт Левандовски с дежурното си попадение в 42-ата минута. Тогава полякът се оказа на точното място при спасяване на вражеския страж и отблизо осъществи головата добавка.

Снимка 506962

Източник: EPA/БГНЕС

Положението за австрийците от тежко стана неспасяемо в 52-ата, когато Вобер си наниза автогол. Гореспоменатият имаше малшанса да отклони фатално в мрежата си изстрел на Кингсли Коман.

Аталанта шокира много слаб Ливърпул

Мачът се реши в средата на второто полувреме в рамките на 4 минути

В 66-ата Байерн остана с човек по-малко, след като испанското им попълнение Марк Рока получи втори жълт картон и преждевременно трябваше да напусне игрището на "Алианц Арена". Това обаче не попречи на домакините да стигнат и до трети гол. Сане получи отлично центриране от Коман и реализира едно от малкото си попадения с глава.

Залцбург все пак не си тръгна капо от Мюнхен, след като най-добрият в техните редици Бериша оформи крайното 1:3.

Реал (Мадрид) спечели гостуването си на Интер с 2:0 в Шампионската лига

Реал (Мадрид) не усети съпротива от Интер и значително подобри ситуацията си в група В

"Кралете" победиха с 2:0 селекцията на Антонио Конте

В следващия кръг Байерн гостува на Атлетико (Мадрид), като двубоят има смисъл единствено за испанския гранд. Залцбург гостува в мразовита Москва на Локомотив.

БАЙЕРН (МЮНХЕН) - ЗАЛЦБУРГ 3:1

1:0 Левандовски (42"), 2:0 Коман (52"), 3:0 Сане (68"), 3:1 Бериша (73")