Деветият опит на Бенфика да победи Байерн (Мюнхен) се оказа неуспешен. "Баварците" спечелиха гостуването си на "Луж" с 2:0 в среща от група "Е" на Шампионската лига. Головете за германския хегемон бяха дело на Роберт Левандовски в 10-ата минута и на Ренато Санчес в 54-ата минута.

Началото бе двуостро, като двата тима действаха на бързи обороти и опитаха атаки по фланговете. В 10-ата минута германският шампион показа класата си и откри резултата. Дейвид Алаба центрира за Левандовски, който финтира съперников бранител и прати топката във вратата.

Снимка 379253

В 14-ата минута Кимих изведе Робен на чудесна позиция, но Влаходимос затвори ъгъла си и холандецът стреля в аут. В 21-ата минута Хамес не успя да засече топката след хубав пас на Робен.

В 28-ата минута Силвио принуди Нойер да прави първото си спасяване в срещата. Малко преди почивката Рибери подаде на Робен и той трябваше само да преодолее Влаходимос, но заложи на силата и сбърка.

Аякс с безпроблемен успех срещу АЕК, отправи ясно послание към Байерн и Бенфика

"Класическа" победа за холандците

В 43-ата минута Бенфика поиска дузпа за нарушение на Кимих срещу Франко Черви, такава обаче не последва.

По-добрата игра на Байерн продължи и след почивката. В 54-ата минута "баварците" нанесоха и втория си удар. Точен бе Ренато Санчес. Португалският халф, който изигра отличен мач, поде атака за своя тим. Топката стигна до Алаба, който се отличи с втора асистенция и намери Санчес, който вкара за 0:2. В знак на уважение халфът не се зарадва на гола срещу родния си тим.

До края на срещата Байерн задържа аванса си и се поздрави със заслужен успех.