Байерн (Мюнхен) победи Барселона в най-интересния мач от днешната програма на втория кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Баварците се наложиха с 2:0 на "Алианц Арена", повеждайки групата с пълен актив от 6 точки. Както е известно, на старта германския колос победи Интер с 2:0.

Снимка 587458

Източник: EPA/БГНЕС

Днешният двубой бе със специален заряд за новото попълнение на Барса Роберт Левандовски, който се завърна на "Алианц Арена". Полякът обаче не успя да покаже уникалната си успеваемост пред гола при каталунците и не наказа бившия си тим.

Интер с лека победа в Чехия, Спортинг шокира Тотмъм в края

"Шпорите" получиха два гола

Именно Лева направи два пропуска в началните минути на двубоя. Последва натиск на баварците, но така и не успяваха да вкарат. Все пак това се случи в 51-ата минута, когато Кимих центрира от корнер, а Ернандес с глава засече отблизо, изпреварвайки напускащия голлинията си Тер Стеген за 1:0.

Четири минути по-късно Байерн удари отново. Сане излезе сам срещу Тер Стеген и с по-слабия си десен крак стреля леко покрай стража, за да стане резултатът 2:0. Осем минути по-късно Педри пропусна да намали след като нацели лявата греда.

В следващия кръг на 4 октовмври Байерн посреща Пилзен, докато Барса гостува на Интер.