Отборът на Барселона продължава с победите в груповата фаза на Шампионската лига. Под проливния дъжд в каталунската столица, момчетата на Ернесто Валверде победиха Олимпиакос с 3:1.

Макар и с малко късмет, "блаугранас" поведоха с 1:0 след автогол на Николау. До почивката домакините останаха с човек по-малко, след като втори жълт картон получи Жерар Пике. Това обаче не попречи на домакините да триумфират с трите точки, след като Меси и Дин покачиха до класиката. Крайното 3:1 пък оформи Николау, този път разписал се в правилната врата.

Снимка 318668

Барселона остава лидер в своята група с пълен актив от точки. На второ място е Ювентус с 6, следвани от Спортинг с 3 пункта и Олимпиакос без спечелен актив до този момент.

Като за начало, двата тима трябваше да се нагаждат към проливния дъжд, който не спираше да вали вече пети час в каталунската столица. Въпреки това, аржентинският магьосник Лео Меси можеше да дари Барса с преднина още във втората минута. Изстрелът му от фаул обаче не намери целта, а миг по-късно, подобен малшанс имаше и колегата му в атака Луис Суарес.

В 17-ата минута Паулиньо затвърди моментната си отлична форма и отправи много мощен шут, който мина малко над горната греда на Силвио Прото.

Снимка 318669

И когато Барса не можеше да стигне до гол, той дойде с любезното съдействие на Олимпиакос. Жерар Деулофеу пробва техничен пас с едно докосване за Лео Меси, но миг преди Лео с топката игра Николау. Младокът за свой ужас обаче прати топката в собствената си врата.

Оттук насетне стартираха поредица от тежки положения пред вратата на гърците. Първо с 2:0 се размина Паулиньо, а малко след това Луис Суарес пропиля отлична възможност сам срещу Силвио Прото.

Главният рефер на срещата Уилям Калъм се превърна в главно действащо лице към края на полувремето, когато не се поколеба да остави домакините с човек по-малко. Шотландецът показа втори жълт картон заради игра с ръка на Жерар Пике, което гарантира интригата за задаващата се втора част.

Дори и численото неравенство обаче не успя да спре Барса. В 61-ата минута Лео Меси успокои трибуните, след като реализира фантастично от пряк свободен удар. Стражът Прото успя да докосне топката, но само, за да затрудни с малко пътя ѝ към мрежата.

Снимка 318670

180-секунди по-късно, интригата на "Камп Ноу" тотално умря. Малко неочаквано, в прегръдките на своите колеги попадна Лука Дин. Френският национал стигна до топката, след като куп играчи преди него се разминаха с нея. Това обаче не му попречи да отправи плътен диагонален изстрел, който не остави шансове на Олимпиакос.

До края съдбата сякаш се реваншира на отбелязалия си автогол днес Николау. Бранителят на гостите съумя да се разпише и в правилната врата, след като в 90-ата минута той оформи и крайното 3:1. Той се разписа с глава след центриране от Корнер на Фортунис.

В следващия кръг двата тима отново се изправят един срещу друг, като този път домакинското предимство ще бъде за Олимпиакос. Датата на сблъсъка е 31.10.