Барселона тръгна ударно в групите на Шампионска лига, след като каталунците не оставиха никакви съмнения в превъзходството си над ПСВ (Айндховен), побеждавайки с 4:0 на "Камп Ноу".

И тази вечер прожекторите бяха насочени към Лионел Меси! Аржентинската звезда наниза хеттрик, като по този начин събра актив от 103 гола на сметката си в турнира.

Домакините имаха смазващо превъзходство във владеенето на топката, което в един момент бе в съотношение 65 към 25 %.

Голеадата откри Лионел Меси, който след половин час игра с майсторско изпълнение от фаул вкара за 1:0, а при този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка.

Снимка 378999

Втората част започна по сходен начин, а холандците действаха с идеята да загубят с по-малък резултат, което до един момент им се получаваше. По-точно до 75-минута...

Тогава дойде ред на Усман Дембеле с ефектен гол извън наказателното поле да покачи на 2:0, а малко след това Меси вкара за класиката 3:0 след асистенция на Иван Ракитич.

Последва червен картон за Самюел Умтити, който обаче не попречи на Меси да реализира поредния си хеттрик с екипа на Барса, възползвайки се от подаване на Луис Суарес в наказателното поле.

БАРСЕЛОНА - ПСВ АЙНДХОВЕН 4:0

1:0 Лионел Меси 31'

2:0 Усман Дембеле 75'

3:0 Лионел Меси 77'

4:0 Лионел Меси 88'