Барселона започна участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига с лесна победа. Каталунците сразиха с 5:1 Ференцварош у дома. Срещата бе от група "G". Лионел Меси откри резултата в 27-ата минута от дузпа, а малко преди края на полувремето Ансу Фати удвои. В 52-ата минута Филипе Коутиньо направи резултата класически. В 68-ата минута Жерар Пике получи директен червен картон, а Фради дузпа, която Игор Харатин реализира. В 82-ата минута се разписа Педри, а крайният резултат оформи Усман Дембеле в седем минути по-късно.

Първата добра възможност се откри пред Меси, но Дибуш спаси удара му от фаул. В 17-ата аржентинецът отправи техничен удар, който затрудни вратаря на Ференцварош, но той се справи, а после Ковачевич блокира Ансу Фати.

В средата на полувреме Фради бе близо до гол. Нгуен изведе Исаел сам срещу Нето. Бразилецът преодоля вратаря, но ударът му срещна гредата.

В 26-ата минута Меси нахлу в наказателното поле, мина покрай Игор Каратин и беше повален от Ковачевич. Главният рефер посочи бялата точка, а Меси откри резултата.

В 34-ата минута Тринкао намери Фати, който стреля веднага, но Дибуш изби с крак. В 39-ата и самият Тринкао не можа да преодолее вратаря на гостите след хубаво подаване на Меси.

Барса вкара втори гол в 42-ата минута. Де Йонг матира защитата на гостите с отличен извеждащ пас. Топката стигна до Фати, който вкара за 2:0.

В 52-ата минута Барселона вкара трети гол. Ансу Фати намери Коутиньо отляво на наказателното поле. Бразилецът нанесе силен удар в близкия ъгъл и преодоля вратаря за 3:0.

Снимка 501590

В 68-ата минута Жерар Пике повали в наказателното поле откъсващия се Нгуен. Защитникът получи директен червен картон, а гостите дузпа. Зад топката застана Игор Харатин, който намали резултата - 3:1.

В 82-ата минута Усман Дембеле размина трима защитници на Фради, стигна до аутлинията и намери Педри на дузпата. Младокът с удар в десния ъгъл матира Дибуш за 4:1.

Крайният резултат оформи Дембеле след подаване на Лео Меси.