Барселона победи Наполи с 3:1 в реванш от осминафиналите в Шампионската лига. Първата среща в Неапол завърши 1:1. Така с общ резултат 4:2 "каталунците" продължават в следващия етап на турнира, където ще срещнат Байерн (Мюнхен).

Клеман Лангле откри резултата в 10-ата минута. Лео Меси вкара втори гол в 24-ата минута, а в 46-ата Луис Суарес от дузпа направи преднината на "блаугранас" класическа. В края на първата част Лоренцо Инсинье оформи крайното 3:1 от нов наказателен удар.

Барселона - Наполи 3:1, по една дузпа и за двата отбора

Първата среща между двата тима завърши 1:1

Гостите можеше да поведат още във 2-ата минута. Пике не успя да реагира добре след центриране отляво, топката рикошира в коляното му, след което стигна до Мертенс. Последният веднага опита удар, след който кълбото срещна външната част на лявата греда.

Барселона стигна до гол след първата си добра възможност. Ракитич центрира от корнер, а Лангле с глава вкара за 1:0. Попадението бе разгледано с ВАР, тъй като френският защитник избута Диего Деме. Главният рефер Джунейт Чакър имаше всички основания да отмени гола.

Снимка 491462

В 23-ата минута домакините удвоиха аванса си. Меси получи отляво и демонстрира изключителен хъс и техника, за да се пребори за топката с трима бранители на Наполи. Аржентинецът падна, но веднага се изправи и стреля между двама съперници, за да вкара за 2:0.

Байерн отново се разправи с Челси

"Баварците" разбиха "сините" с 4:1

След половин час игра Меси вкара още един гол. Ла Пулга добре овлавя центриране на Де Йонг и прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено след намесата на ВАР, тъй като при овладяването на топката тя е докоснала ръката на аржентинеца.

Снимка 491461

В 39-ата минута Каулибали направи огромна грешка. Бранителят владееше топката, но пресиран от Меси, влезе в наказателното поле. Точно когато сенегалецът опита да изпрати топката напред аржентинецът постави крака си пред Кулибали и бе изритан. Съдията Чакър доста се забави преди да посочи бялата точка. Зад топката застана Луис Суарес, който бе точен за 3:0.

В добавеното време Чакър даде нова дузпа, този път за Наполи. Мертенс изпревари Ракитич в наказателното поле и бе фаулиран. Инсинье застана зад топката, за да вкара за 3:1.

Снимка 491471

Гостите започнаха силно втората част, но Инсинье стреля с глава право в ръцете на Тер Щеген.

Лосано, който се появи като резерва, също не успя с един удар с глава в 70-ата минута.

Десет минути по-късно гол на Милик бе отменен заради засада на поляка.