Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители:

Край на мача.

85′

Мончу заменя Гризман.

81′

Милик засече с глава страхотно центриране отляво с глава, но полякът се намираше в положение на засада.

79′

Руис е заменен от Елмас.

70′

Политано влиза на мястото на Кайехон.

Снимка 491471

70′

Лозано заменя Желински.

60′

Жълт картон на Желински.

53′

Тер Щеген лови удар с глава на Инсинье.

Снимка 491472

50′

Удар на Руис се отклони от Ракитич и излезе в корнер.

46′

Лоботна заменя Деме.

45′

Начало на втората част.

45+7′

Край на първата част.

45+4′

ГОЛ ЗА НАПОЛИ! Инсинье вкара от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Ракитич срещу Мертенс. Белгиецът сложи крака си пред халфа, който го фаулира.

45+1′

ГООЛ ЗА БАРСЕЛОНА!!! Суарес е точен от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Кулибали срещу Меси. Ла Пулга отне топката от сенегалеца в наказателното поле, след което защитникът го изрита. Главният рефер доста дълго време се консултира С ВАР преди да посочи бялата точка.

30′

Гол на Меси бе отменен. Аржентинецът получи страхотно центриране отляво, свали топката с гърди и преодоля вратаря. Нападателят обаче е играл с ръка и след намесата на ВАР попадението бе отменено.

23′

ГОООЛ ЗА БАРСА!!! Меси проби отдясно, проправи си път през няколко защитници и с удар в далечния ъгъл вкара за 2:0.

Снимка 491462

14′

Удар на Ракитич от далечна дистанция минава покрай вратата.

10′

ГОООЛ ЗА БАРСЕЛОНА!!! Клеман Лангле се разписа! Френският защитник вкара след центриране от корнер. Бранителят леко изблъска Диего Деме, след което насочи кълбото във вратата. Гостите имаха претенции за нарушение, които не бяха уважени.

Снимка 491461

2′

ГРЕДА!!! Инсинье потърси Мертенс в наказателното поле. Топката се отклони от Пике, а белгиецът опита удар, който срещна гредата.

1′

24. Фирпо 23. Хисай
44. Мингеса 9. Йоренте
47. Хандро 99. Милик
26. Пеня 68. Лоботка
28. Пуч 11. Лозано
42. Мончу 13. Луперто
46. Рейс 19. Максимович
21. Политано

Барселона приема Наполи в реванш от осминафиналите в Шампионската лига. Срещата на "Камп Ноу" започва в 22:00 часа. Първият мач в Италия завърши 1:1.

Сега "каталунците" са длъжни да отстранят южняците, защото в противен случай сезонът им ще се окаже пълен провал. Тимът на Кике Сетиен изпусна титлата в Ла Лига след подновяването на кампанията. "Блаугранас" за последно бяха без трофей през сезон 2013/14.

Дембеле отпадна от групата на Барселона за Наполи

Гризман и Лангле попаднаха в разширения състав

Наполи завърши сезона на седмо място в Серия "А", но успя да триумфира с Копа Италия.

Домакините ще са без Артуро Видал и Серхио Бускетс. Артур бе продаден в Ювентус и отказа да играе за Барселона в ШЛ.