Аякс нанесе тежък удар на Борусия (Дортмунд), побеждавайки го с 4:0 в мач от Група "С" на Шампионската лига.

На "Йохан Кройф Арена" в Амстердам домакините стартираха мощно и още в 11-та минута излязоха напред в резултата. При едно центриране Марко Ройс се опита да изчисти, но за негово съжаление топката влетя в собствената му врата. В средата на първото полувреме Дейли Блинд удвои преднината на домакините и така те се прибраха на почивка с два гола аванс.

Снимка 550775

Източник: БГНЕС

През второто полувреме обаче се стигна до нови два гола във вратата на "жълто-черните". В 57-ата минута Алер свали топката с глава с глава за Антони, който с хубав шут направи преднината на своите класическа. Последният пирон закова самият Себастиан Алер, който ознаменува добрия си мач гол в 72-а минута и оформи крайното 4:0.

Победата оставя Аякс на първо място в Група "С" с 3 победи от 3 мача, следван от Борусия с 6 т. и Спортинг с 3 т. Бешикташ е на дъното без актив.

Спортинг (Лисабон) победи Бешикташ с 4:1 в Шампионската лига