Отборът на Аякс постигна трудна победа над френския Оксер в мач от група "G" на Шампионската лига.

Домакините започнаха много динамично двубоя на „Амстердам Арена". Още в 7-ата минута публиката на домакините имаше повод за радост, когато Зеув откри резултата след страхотно изпълнение. Няколко минути по-късно звездата на холандците Суарес пропусна от добра позиция. В 41-ата минута уругваецът бе изведен зад отбраната на Оксер и този път не сгреши - 2:0.

Второто полувреме започна по най-лошия начин за домакините. В 56-ата минута от игра бе отстранен Ойер. Само минута по-късно Бирса върна един гол. Въпреки натиска си обаче, Оксер не успя да вкара нов гол и логично загуби. Малко преди края от игра бяха отстранени Олиех и резервата Минот.