Аякс победи резонно датския Мидтиланд с 3:1 и запазва шансовете си за класиране на осминафинал в Шампионската лига. Нидерландският шампион имаше сериозно предимство, но всички голове паднаха лсед почивката.

В 47-ата минута Райън Гравенберш стреля извън наказателното поле и откри резултата.

Две минути по-късно Нусер Мизрауи вкара след извеждащ пас на Душан Тадич за 2:0.

Домакините продължиха да играят по-силно и Давид Недес с хубав шут отдалече направи реултата класически в 67-ата минута.

Даткият отбор все пак стигна до гол. В 80-ата минута Ауер Мабил беше фаулиран в наказателното поле. Той изпълни точно дузпата и направи резултата 3:1 за Аякс.

Снимка 506956

В 90-ата минута Ерик Святченко получи червен картон за професионален фаул и Мидтиланд остана с 10 футболисти.

Българският национал Божидар Краев влезе в 69-ата минута на мястото на Сори Каба. Той беше много активен и участваше дейно в изграждането на атаките на датския памоион.

След тази победа Аякс вече има 7 точки, с колкото е и Аталанта. Лидер в група "C" е Ливърпул. Мидтиланд все още мечтае за първа точка в тазгодишното издание на Шампионската лига.

Следващата седмица Мидтиланд гостува на Аталанта, а Ливърпул приема Аякс.