Ливърпул започна с победа участието си в груповата фаза на Шампионската лига. "Червените" надвиха с 1:0 като гост Аякс. Срещата бе от група "D" на турнира. Единственото попадение падна в 31-ата минута, когато Николас Таляфико порази собствената си врата.

Двата тима започнаха да се атакуват още от първата минута. В 10-ата Душан Тадич не съумя да се разпише. Малко по-късно опасен удар с глава на Лисандро Мартинес мина покрай вратата.

Една от най-опасните ситуации дойде в 34-ата минута, когато влезлият като резерва Куинси Промес нанесе страхотен удар, но Адриан спаси.

Минута по-късно Талиафико направи опит да изчисти кълбото след центриране отляво и си заби неспасяем автогол.

Снимка 501760

В 40-ата минута Салах бе спрян от защитник. В 44-ата минута Душан Тадич имаше възможността да изравни резултата, но ударът му беше блокиран.

Аякс отново имаше възможност да изравни резултата. В 47-ата минута Клаасен стреля отлично, но топката не намери целта, след като се удари в гредата.

Една от дискусионните ситуации дойде в 65-ата минута когато домакините имаха претенции за игра с ръка в наказателното поле и поискаха дузпа, но след разглеждане на ситуацията с ВАР съдията Феликс Брих не отсъди наказателен удар.

В другия мач от групата Аталанта разби с 4:0 като гост Мидтиланд. В 26-ата минута Ромеро свали топката за Сапата, който прати топката във вратата. Десет минути по-късно Сапата намери Папу Гомес, който с мощен удар от около 25 метра вкара за 0:2. В 42-ата минута Хансен спаси опасен удар на Сапата, но при добавката Муриел бе точен за 0:3. Крайният резултат оформи Алексей Миранчук в 89-ата минута.

Българският национал Божидар Краев се появи в игра в 87-ата минута на мястото на Ониека.

Байерн (Мюнхен) победи Атлетико (Мадрид) с 4:0 в Шампионската лига