90+5′
Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 53,323
90+5′

Страхотно второ полувреме. Домакините се измъкнаха накрая, италианците могат да съжаляват за пропилените два гола преднина.

90+4′

Роналдо с типичния си финт се освободи и стреля диагонално до далечната лява греда на Облак.

90+3′

Пет минути добавено време. Роналдо за малко да вкара гол за Ювентус след центриране отдясно.

90′

ГООООЛ! Корнер за Атлетико след блокиран шут на Ерера. Резервата Ерера след изпълнението му скочи най-добре и изравни с удар с глава в левия ъгъл на вратата на Счесни.

87′

Арън Рамзи влиза на мястото на Миралем Пиянич.

86′

Саул центрира над гредата след дълга атка на домакините. Последни напъни на Атлетико.

84′

Голямо меле в полето на Ювентус. Топката се удари в ръката на Бонучи. Макелие показа жълт картон на Диего Коща, който искаше дузпа. За тези работи май няма ВАР.

82′

Счесни спаси опасен удар на Витоло под гредата. Витоло направи рейд фронтално и шутира от границата на наказателното поле.

80′

Хубави финтове на Дибала отдясно. Топката беше геройски изчистена от защитата.

79′

Пауло Дибала сменя Гонсало Игуаин. Аржентине за аржентинец.

78′

Облак боксира остро центриране на Куадрадо отдясно. Роналдо връхлиташе в центъра.

76′

Витоло влезе на мястото на Лоди. Последна смяна за домакините.

75′

Томас отстъпи мястото си на Ерера.

73′

Трипиер извади топката пред голлинията след добавка на Матуиди. Преди това Игуаин нахлу отдясно сам, но ударът му беше спасен от Облак.

70′

ГОООЛ! Стефан Савич отбеляза на празна врата. Хименес успя да свали топката също с глава успоредно на вратата след центриране фронтално от фаул.

70′

Куадрадо получи картон за разправия.

69′

Бетанкур сменя Сами Кедира.

65′

ГОООЛ! Матуиди разстреля Облак с глава отблизо. Атката и центрирането на Сандро бяха отляво. Предишното подаване по вертикала беше на Роналдо.

64′

Сами Кедира изрита топката в главата на рефера, който лежи на терена.

63′

Роналдо бутна с ръка в гръб Трипиер близо до малкото поле на Атлетико.

62′

Домакините започнаха да пресират мнго високо и темпото се вдигна. Пасовете са 285 на 369 за Ювентус.

60′

Кореа смени Лемар за Атлетико.

59′

Пропуск на Хименес , който получи топката след бърза комбинация на Коке, Саул и Трипиер. Топка над вратата.

58′

Роналд спъна отзад Диего Коща. Данило довърши испанския национал, но легна контузен на терена и получава лекарска помощ.

53′

Данило стреля през защитник след бърза атака. Роналдо остана недоволен, че не му е подадена топката. Облак укроти топката.

Снимка 443484

48′

ГОООООЛ! Куадрадо получи топката от Игуаин в наказателното поле отдясно на атаката. Колумбиецът заходи навътре и с премерен удар с левия крак отбеляза в далечения ъгъл. Облак само изгледа влизащата топка. Игуаин подаде след бърза контра на гостите отляво.

45′

Ще продължи ли предпазливата игра и след почивката.

Снимка 443486

45′

Добавеното време беше 7 секунди. Консервативна игра без чисти положения.

43′

Коке се свлече в наказателното поле лед бутане в гърба. Съдията махна с ръка. Домакините направиха много дълга атака, завършила с удар в аут на Феликс.

40′

Роналдо среля с с глава в ръцете на Облак. Куадрадо центрира отдясно с дъга към вратата.

39′

Роналдо подаде лошо след контра отдясно. Савич изчисти в корнер.

37′

Трипиер извади топката с глава пред връхлитащ съперник. Облак увисна при центрирането. Локмотив (М) вкара втори гол на Леверкузен. Гостите водят  с 2:1.

35′

Пиянич стреля от границат на наказателното поле. Топката промени траекторията си след рикошет и излезе в корнер.

34′

Мачът е единствен от играещите се 6 в момент без гол.

Снимка 443487

33′

Роналдо центрира отляво, но топката попадна в защитник, който хладнокръвно я овладя.

31′

Сега домакините залагат повече на центрирания отляво. Но топките са диагонални и няма кой да ги засича.

29′

Де Лигт печели центрирани топки от Трипиер отдясно.

28′

Феликс не уцели топката под малък ъгъл след подаване на Коке отляво до малкото поле.

26′

Домакините натискат в последните пет минути.

25′

Томас слезе до аутлинията отляво, но топката попадна в Облак след подаването.

24′

Два корнера за домакините отдясно, изпълнени от Трипиер. Данило зичити след второто центриране. Леверкузен изравни на Локомотив (М) за 1:1.

22′

Диагонален удар на Роналдо отляво. Топката попадна в прегръдката на Облак.

20′

Роналдо забави атака на гостите отдясно и накрая загуби топката. Двама защитници се грижеха за него.

18′

Хименес отново скочи най-високо при корнер, но ударът му с глава отново беше слаб. Счесни улови с лекота.

15′

Блез Матуюди получи пърия картон в мача за фаул в центъра. Локомотив (Москва) поведе като гост на Байер Леверкузен с 1:0.

13′

Топката стигна и до Облак, който я улови след подаване по земя отляво на атаката на Ювентус.

12′

Жоао Феликс стреля слабо с глава след центриране на Трипиер отдясно. Счесни лесно улови топката.

11′

Хименес стреля с глава над гредата след корнер отдясно а Атлетико.

10′

Счесни спаси остър удар на Жоао Феликс. Португалецът пробяга 50 метра с топката и стреля в левия ъгъл.

6′

Двата отбора залагат на дълги търпеливи разигравания без острота. Поне засега..

4′

Данило изчисти с гърди в корнер. Домакините изпълниха отляво късо. Ценриране на Феликс приключи с атаката заради засада.

3′

Пиянич фаулира Феликс, но реферът не иска да започва с картоните.

2′

Диего Коста изчисти топката след първия корнер в мача, за Ювентус отляво.

1′

Реваншът през март беше също ръководен от холандец, отсъдил късна дузпа за Ювентус.

Витоло Федерико Бернрдески

Атлетико (Мадрид) и Ювентус винаги предлагат на феновете си по целия свят интригуващи и непредвидими мачове. В началото на година те направиха едни от най-зрелищните осминафинали. Мадричани поведоха с два късни гола в първия мач, но на реванша Кристиано Роналдо отбеляза хетрик. В следващия кръг Ювентус отпадна от Аякс, но за сметка това купи през лятото за рекордната сума от 145 милиона долара капитана на холандците Матиас де Лигт.

Атлетико продаде звездата си Гризман н Барселона, но инвестира полученото в новата звезда на португалския футбол Жоао Феликс. "Дюшекчиите" стартираха сезона с три победи, но в последния кръг загубиха гостуването си на Реал Сосиедад.

Ювентус също излиза от неблагоприятен резултат - 0:0 с Фиорентина. но Старата госпожа няма съперници в Италия след осем поредни титли и целта е Шампионската лига. И Атлетико, и Ювентус загубиха по два финала в последните години и вече са твърдо решени да вдигнат ценния трофей на пролет.

Другите два отбора в група "D" Байер Леверкузен и Локомотив (Москва) се очаква здраво да се сборят за третото място, даващо право на 1/16-финал в Лига Европа.