Пропуск на Хендерсън!! Ориги копна топката и намери халфа в наказателното поле, който стреля покрай вратата.

Ренан Лоди опита опасен удар от далечна дистанция, който излезе в аут.

70′

Витоло заменя Мората.

68′

Отлична намеса на Робъртсън!!! Кореа проби отляво и подаде към Мората, който бе на точката на дузпата. Нападателят понечи да нанесе удар, но защитникът на Ливърпул успя да избие топката.

Снимка 467369

59′

Жълт картон за Гомес.

53′

Пропуск на Салах!!! Ливърпул направи многоходова атака. Топката стигна до Александър-Арнолд отдясно, който центрира в наказателното поле. Вършалко изпусна Салах, който нанесе удар с глава, но покрай гредата.

46′

Маркос Йоренте влиза на мястото на Тома Льомар.

46′

Ориги влиза на мястото на Мане.

Снимка 467368

45′

Начало на втората част.

45+1′

Край на първото полувреме.

45′

Жълт картон за Кореа.

41′

Жълт картон за Мане.

Снимка 467367

36′

Пропуск на Салах! Садио Мане проби отляво, справи се с няколко защитници и намери Салах в наказателното поле. Египтянинът нанесе опасен удар, който рикошира в играч на Атлети и излезе в корнер.

30′

Удар на Фабиньо не представлява трудност за Облак.

26′

Гол на Ливърпул е отменен. Облак сбърка и подаде на Салах. Египтянинът намери Фирмино, който бе в засада и игра с топката. Така голът на Ливърпул бе отменен.

Снимка 467366

25′

Пропуск на Мората!! Нападателят получи топката до аутлинията, финтира Гомес и нанесе удар, който Алисон изби.

20′

Ливърпул пое инициативата в мача в последните минути, но към момента не съумява да създаде нищо опасно пред Облак.

11′

Александър-Арнолд опита да изненада Облак от далечна дистанция, но стреля над вратата.

4′

ГООЛ ЗА АТЛЕТИКО!!! Домакините поведоха още в първата си възможност в мача. След центриране от корнер отбраната на Ливърпул не успя да изчисти топката. След разбъркване кълбото стигна до Саул, който откри резултата.

Снимка 467370

1′

20. Витоло 15. Окслейд-Чембърлейн

Атлетико (Мадрид) приема Ливърпул в първи осминафинал в Шампионската лига. Срещата на "Уанда Метрополитано" започва в 22:00 часа.

"Дюшекчиите" завършиха втори в своята група след Ювентус, докато "мърсисайдци" трудно завоюваха първата позиция в компанията на Наполи, РБ (Залцбург) и Генк.

Диего Симеоне: Този Ливърпул навярно ще остане в историята

Наставникът на Атлетико разчита на публиката за днешния мач от Шампионската лига

Атлетико не се намира в добра форма. Тимът на Чоло Симеоне спечели едва една от последните си седем срещи. Ливърпул е страхотен през целия си сезон и се е устремил към требъл. "Червените" са в серия от 25 победи в 26 мача във Висшата лига през този сезон.

"Дюшекчиите" са показвали, че под ръководството на Симеоне могат да победят всеки, независимо от моментното си състояние. Добрата новина за наставника е, че Алваро Мората и Диего Коста са възстановени. Жоао Феликс пропуска срещата, тъй като е болен.

Симеоне видя общи черти между него и Клоп

"Уважавам много Ливърпул"

Аут за гостите е Натанийъл Клайн, а за Джеймс Милнър и Джердан Шакири ще се решава в последния момент.