Атлетико (Мадрид) и Ювентус направиха зрелищно 2:2 в мач от група "D" на Шампионската лига.

След скучно първо полувреме Хуан Кудрадо откри за гостите в 48-ата минута. Блез Матуиди удвои в 65-ата минута, но Стефан Савич намали 5 минути по-късно. В последната минута от редовното време Ектор Ерера вдигна публиката на крака след изравнително попадение с глава. В следващите атаки на два пъти Кристиано Роналдо можеше да донесе победата за италианския отбор.

Атлетико (Мадрид) - Ювентус, на живо

Атлетико (Мадрид) - Ювентус 2:2, Ерера изравни в края за домакините

Мачът е между два от постоянните кандидати за титлата в Шампионската лига

През първото полувреме и двата тима заложиха на дългото и търпеливо разиграване. Ювентус беше малко по-активният отбор, но италианците така и не стигнаха до някакви положения. Облак игра рядко с топката, най-вече когато беше обстрелван слабо отдалече.

Трипиер беше много активен отдясно и някои от центриранията му носеха опасност, но ударите с глава преди всичко на Хименес не се получаваха. Жоао Феликс загатна за огромния си потенциал и веднъж след пробягани 50 метра излезе на ударна позиция. Счесни трябваше да се разтяга наляво, за да избие коварния удар в корнер.

И така закономерно първото полувреме завърши без гол.

След почивката футболът беше на изключително ниво. Хуан Куадрадо откри за гостите в 48-ата минута след захождане отляво към центъра и с техничен удар с левия крак в далечния ъгъл. Облак само се наслади как топката влиза във вратата му.

Това повиши много темпото и домакините започнаха да пресират много високо. Това отвори пространства и Блез Матуиди удвои в 70-ата минута с френетичен гол с глава след бърза атака отляво и взаимодействие на Роналдо и Сандро.

Снимка 443483

"Дюшекчиите" имаха късмет, че върнаха едно попадение 5 минути по-късно. Стефан Савич на празна врата отбеляза с глава след заучено изпълнение на фаул и сваляне на топката с глава от Хименес,

В оставащите до края минути и двата тима можеха да отбележат гол, но и Облак, и Счесни направиха страхотни спасявания след силни и точни удари. В 90-ата минута Ектор Ерера си израбоити корнер след блокиран удар. Мексиканецът скочи най-добре и след центрирането и въпреки, че беше пометен от съотборник отбеляза с глава в десния ъгъл на Счесни.

Снимка 443486

В добавеното време Кристиано Роналдо на два пъти беше близо до гола, но топката на сантиметри не влезе.

Италианците могат да съжаляват за изпуснатата победа, но упоритостта на испанския тим беше възнаградена в края. С играта си и двата тима дадоха сериозна заявка за отлично представяне и в този сезон на Шампионската лига.