90+7′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Арена Национал", гр. Букурещ, Румъния Зрители:
90+7′

Последен съдийски сигнал.

90+3′

Жълт картон за Лемар.

88′

Пулишич сменя Вернер.

Снимка 520125

Източник: UEFA.com

87′

Хаверц сменя Жиру.

85′

Витоло сменя Ермосо.

83′

Дембеле също се появява на терена.

82′

Торейра сменя Кореа.

80′

Джеймс сменя Хъдсън-Одой.

75′

Зиеш сменя Ковачич.

74′

Канте сменя Маунт.

71′

ГОЛЪТ Е ПРИЗНАТ!

0:1!

Попадението на Жиру е зачетено, след като беше разгледано чрез системата ВАР.

Ермосо е играл с топката, преди тя да стигне до Жиру, поради което французинът не е в засада.

Уникалният му гол е признат!

Челси излиза напред в резултата!

68′

Уникален гол със задна ножица на Оливие Жиру!

Голът е отменен!

Страничният съдия е вдигнал флага си.

Засада.

Жалко за красивото попадение...

65′

Жълт картон и за Диего Симеоне.

За оспорване на съдийско решение.

64′

Жълт картон за Жоржиньо.

62′

Жълт картон за Йоренте.

58′

Лемар центрира в наказателното поле.

Атрактивно изпълнение на Феликс!

Опита се да засече топката във вратата със странична ножица.

Кълбото преминава далеч от целта.

56′

Възможност за Суарес!

Ударът му е избит в корнер.

С три подавания, футболистите на Атлетико (Мадрид) стигнаха от единия, до другия край на терена.

55′

Възможност за Челси.

Продължителна атака на отбора.

Топката достига до Хъдсън-Одой.

Изстрел!

Облак хваща уверено топката в ръцете си.

50′

Центриране на Алонсо!

Савич избива с глава.

Нова атака за Челси.

Без никакъв ефект.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме не предложи на телевизионните зрители нито едно попадение. За сметка на това на терена преобладаваха тежките влизания и борбата за първа топка във всяка една точка от терена.

Атлетико (Мадрид) настояваше да притежава кълбото през по-голяма част от времето, като редуваше моменти на изключително силен натиск и преса, с такива на отдръпване в по-задни позиции.

В началото на срещата испанският тим дебнеше за грешка на опонента, а с течение на времето започна да осъществява чести атаки.

Пробивите на Саул и Коке обаче изнасяха топката до Феликс и Суарес, но от това не следваше застрашаване на вратата на съперника и голова ситуация.

Центриранията към Маунт и Хъдсън-Одой на другия край от игрището пък не представляваха заплаха за Облак, който нямаше много работа през първата част и му се наложи да се намесва само в няколко случая.

Впечатление направи изнемогването на моменти на Алонсо по фланга, който често трябваше да спира футболистите на испанския гранд с цената на нарушения. Такава беше и ситуацията за Савич, в лагера на съперника.

Така или иначе, колкото и това да не се понрави на нито един от двамата треньори, голове през първото полувреме не бяха отбелязани.

Снимка 520137

45′

Почивка.

43′

Шанс за Жиру!

Засечената от него с глава топка преминава покрай вратата.

Възможността беше отлична за лондонския тим.

41′

Поредно грубо нарушение на Савич.

Спира и обещаваща атака.

Получава единствено забележка.

39′

Пас на Кореа към Суарес!

Не успява да засече топката в мрежата.

Дойде му високо подаването и се разминава с кълбото.

Малшанс за домакините.

34′

И Тухел започва да реагира все по-остро на грешките на отбора си в предни позиции.

Показва с жестове на Маунт и Хъдсън-Одой какво точно трябва да направят.

Рио Фърдинанд намери сходства между Томас Тухел и сър Алекс Фъргюсън

Фърдинанд намери сходства между Тухел и сър Алекс

"Фъргюсън "набиваше канчетата" на най-опитните"

31′

Отново Атлетико се опитва да контролира събитията на игрището.

Страхотна преса упражняват състезателите на тима.

Симеоне за първи път, от началото на мача, седна на пейката.

28′

Яростна битка за всяка топка.

Нарушенията са по цялата дължина на терена.

Играта е бърза, но често се накъсва и е спирана.

Снимка 520128

22′

Няколко поредни нарушения по левия фланг на играта на Челси.

Алонсо изостава в поредни атаки на съперника.

Изглежда не е достатъчно бърз и в оптимална кондиция днес, като му се налага да извършва нарушения, за да спира състезателите на опонента.

Снимка 520126

20′

Диего Симеоне не е доволен от това, което вижда.

Непрекъснато ръкомаха край страничната линия.

Снимка 498101

Източник: EPA/БГНЕС

14′

Пробив на Суарес по десния фланг.

Остро центриране към Лемар!

Той не успява да засече топката във вратата.

ПРОПУСК на домакините!

13′

Нарушение на Алонсо.

Спря добра атака на съперника.

Не е предупреден официално.

11′

Челси остава все така по-настъпателният тим на терена.

Атлетико обаче започна да отговаря все по-често и по-дръзко, достигайки за броени секунди до наказателното поле на лондончани.

6′

В първите минути символичните домакини приемат играта в собствената си половина.

Организацията в защита на "дюшекчиите" не позволява на съперника да създава сериозни опасности.

5′

Атака за Челси.

Аспиликуета центрира!

Топката е избита от бранителите на Атлетико.

2′

Жълт картон за Маунт.

1′

Емерсон

Атлетико (Мадрид) и Челси се изправят един срещу друг в първи осминафинален мач от Шампионската лига. Срещата е тази вечер от 22:00 часа.

Двубоят трябваше да се играе на "Уанда Метрополитано", но заради ограниченията поради пандемията от коронавирус за английските тимове в европейските клубни турнир, домакинството беше преместено на "Арена Национал" в Букурещ.

Атлетико е в слаба форма, след като записа едва една победа в последните си 4 срещи. През уикенда "дюшекчиите" загубиха с 0:2 от Леванте у дома.

Томас Тухел: Атлетико ще бъде истински тест за нас

"Ще има истинска битка"

BWIN: НАЙ-РАЗНООБРАЗНИТЕ ПАЗАРИ И СТРАХОТНИ БОНУСИ! (18+)

Челси има четири победи в последните си пет мача, а в последния кръг направиха равенство 1:1 като гост на Саутхемптън.

Двата отбора са стари познайници в Европа, като са изиграли седем мача помежду си и са си разменили по две победи, а три пъти не са успявали да се победят.

И седемте мача са се изиграли в периода между 2009 и 2014 година и спомените от тях са съвсем живи. За последно те играха в полуфиналите на Шампионската лига през сезон 2013/2014 година, когато Атлетико излезе краен победител с общ резултат 3:1.