Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: Мачът се играе без публика
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Атлетико (Мадрид) и Байерн (Мюнхен) завършиха 1:1 в Шампионската лига

Експериментален Байерн обърка плановете на Атлетико (Мадрид)

Чоло и компания стигнаха само до 1:1 срещу резервите на европейския клубен шампион

88′

Тома Лемар ще замени звездата на тима Жоао Феликс.

87′

Рена Лоди ще замени Яни Караско.

86′

Официално предупреждение за Стефан Савич.

85′

ГОООЛ ЗА БАЙЕРН!!! 1:1 ТОМАС МЮЛЕР-ДУЗПА! Наглед сигурната победа за Атлети изведнъж се отдалечи от хоризонта в 85-ата минута. След появата на част от традиционните титуляри за баварците, Томас Мюлер бе съборен в наказателното поле от Фелипе. Реферът Клеман Тюрпен моментално посочи дузпата, която бе превърната в гол от потърпевшия.

83′
Снимка 507803

80′

Анхел Кореа напуска игра, а вместо него ще видим далеч по-дефанзивния Ектор Ерера.

76′

Дебют за юношата Анджело Щилер, който заменя Джамал Мусиала.

72′
Снимка 507802

66′

Чоло Симеоне бе принуден да осъществява принудителна смяна в 66-ата минута, когато Хосе Хименес получи разтежение и на негово място се появи бразилецът Фелипе.

62′

Томас Мюлер се появява в игра вместо Хавиер Мартинес.

61′

Буна Сар приключва участието си в мача. Той бива заменен от Крис Ричардс.

61′

Младият Брайт Ари-Мби бива заменен от Серж Гнабри.

60′
Снимка 507800

58′

ГРЕДА! Възпитаниците на Диего Симеоне можеха да удвоят своята преднина в 58-ата минута. Маркос Йоренте се възползва от лекото объркване в защитата на Байерн, която бе изиграна хитро от намиращия се в засада Анхел Корера. Миг по-късно кълбото вече бе в краката на Жоао Феликс, стрелял мощно от дузпата, но стигнал само до сериозното разклащане на напречната баварска греда.

53′

Отбраната на Байерн обаче бе далеч от най-доброто си ниво и критични мигове пред Нюбел имаше в 53-ата минута. Стражът не се наложи да прави някакво спасяване, тъй като в решителните секунди с намеси блеснаха Зюле и Ернандес.

50′

След паузата Байерн (Мюнхен) беше отборът, отправил първото сериозно предизвикателство за частта. Люка Ернандес се включи при изпълнението на корнер, след което отправи изстрел с глава, но над горната греда на "дюшекчиите".

47′
Снимка 507798

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 507797

43′

Официално предупреждение за Буна Сар.

37′

Жоао Феликс бе в основата на нова опасна атака за Атлети в 37-ата. Той открадна топка в центъра, след което неподготвената отбрана на гостите не успя да спре стигналата топка до Йоренте. Звездата с №14 обаче нямаше необходимата точност и прати своя изстрел високо над горната греда.

30′

Джамал Мусиала демонстрира защо е смятан за един от най-големите таланти в редиците на Байерн. Англичанинът премина с лекота през Ермосо и Коке, за да шутира силно в близкия ъгъл на Облак. За негово съжаление, кълбото не намери очертанията на испанската врата.

25′

ГООЛ ЗА АТЛЕТИКО!! 1:0!! ФЕЛИКС! Логичното все пак се случи в 25-ата минута, когато резултатът беше открит най-сетне от мадридчани. Трипиър и Маркос Йоренте сътвориха двойно подаване отдясно, след което юношата на Реал (Мадрид) отправи прострелен пас в наказателното поле на Байерн. Жоао Феликс изпревари тромавия Никлас Зюле и отблизо разстреля съперниковия вратар за 1:0.

23′

Атлетико продължи да бъде отборът, който трупа изстрели на сметката на своята статистика. Яник Ферейра-Караско отправи опасен изстрел в 23-ата минута, който премина покрай лявата греда на Нюбел.

18′

Никлас Зюле впечатли с интересен индивидуален рейд в 18-ата минута, след като премина четирима играчи на Атлетико (Мадрид) и се добра опасно близо до наказателното поле на Атлетико (Мадрид). Последва слабо негово отиграване и разочароващо излизане на топката в аут.

Снимка 507799

7′

Още едно лесно спасяване за Александер Нюбел, който реагира адекватно при изстрел на Кореа.

5′

Очаквано домакините стартираха далеч по-силно срещата на "Уанда Метрополитано". Първото интересно положение бе факт в петата минута, когато Анхел Кореа сътвори каскада от финтове, която наруши равновесието на Никлас Зюле. Последва негово центриране, което без малко можеше да се превърне в автогол на Хави Мартинес. Нюбел обаче бе на мястото си и спаси.

1′

35. Хуан Санабрия

Отборите на Атлетико (Мадрид) и Байерн (Мюнхен) се изправят един срещу друг в предпоследен двубой от ангажиментите им в груповата фаза на Шампионската лига.

Актуалният носител на трофея вече си осигури първото място и класиране на осминафиналите, след като постигна четири последователни победи. Не такова е положението в лагера на домакините, които за разлика от Ла Лига, където се представят безупречно, тук изпитват доста трудности и до последно ще треперят за важната втора позиция. За нея те се конкурират най-вече с Локомотив (Москва).

Суарес даде нов положителен тест, аут е срещу Байерн

Уругваецът още се бори с коронавируса

Първият мач между двата колоса, игран на "Алианц Арена" завърши с категоричен успех за Байерн - 4:0.

Заради честите контузии в лагера на баварците треньорът Ханзи Флик даде почивка на каре асове. Капитанът Мануел Нойер, голмайсторът Роберт Левандовски, както двамата опорни халфове Леон Горецка и Корентен Толисо останаха в Мюнхен. Французинът така или иначе не беше напълно готов за мача и има нужда от възстановяване за съботното дерби с РБ Лайпциг в Бундеслигата.

Малшансът за Диего Коща продължава

Нападателят с нова контузия

Атлетико има положителен баланс (21 победи и 18 поражения в 46 мача) срещу германски противници, но същото важи и за Байерн срещу испански опоненти - 29 успеха и 19 загуби в 62 срещи. Впечатляващо е също така, че мадридчани имат само една загуба и цели 12 "сухи" мрежи в 17 двубоя на новия си стадион на европейската сцена.