90+4′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Гевис Стейдиъм", гр. Бергамо Зрители: Мачът се играе без публика
90+4′

Край на мача!

87′

ГОООЛ! МЕНДИ!

Реал най-после повежда в резултата, страхотен шут на Менди!

85′

Паломино заменя Маеле.

85′

Малиновски влиза на мястото на Иличич.

81′

Каземиро симулира, а съдията не му показа втори жълт картон...

76′

Дуро заменя Иско.

76′

Арибас ще доиграе мача вместо неузнаваемия Асенсио.

70′

Госенс получава картон.

58′

Мариано вече е в игра, мачът за Винисиус приключи.

56′

Иличич сменя Муриел. И двамата стартови нападатели на Аталанта вече са на пейката.

55′

Менди получава жълт картон.

53′

Винисиус!

Бразилецът недоумява как това не е гол - ударът му от прекалено близка дистанция мина над вратата.

48′

Опасен шут на Модрич - техничният изстрел мина на сантиметри от гредата.

45′

Време е за втората част.

45′

Каземиро!

Голини вади трудна топка след удар на бразилеца от пенала, домакините могат да си отдъхнат, че равенството се запазва.

45′

Първото полувреме завършва наравно 0:0.

37′

Иско се завъртя около остта си и стреля от пенала, но ударът му беше блокиран. След изпълнението на ъгловия удар Модрич опита ефектен, но труден за изпълнение изстрел - аут.

30′

Пашалич влиза на мястото на Сапата.

Снимка 520318

25′

Начо проби в наказателното поле, но ударът му от 8-9 метра дистанция премина над гредата.

23′

Жълт картон за Каземиро.

17′

Червен картон за Фройлер!

Аталанта остава с човек по-малко много рано в мача, системата ВАР потвърди решението на рефера.

10′

Двата тима започват предпазливо.

1′

Начало на мача.

95 Пиерлуиджи Голини (в) 1 Тибо Куртоа (в)
88 Марио Пашалич 35 Мигел Гутиерес
31 Франческо Роси (в) 13 Андрий Лунин (в)
40 Матео Руджери
57 Марко Спортиело
4 Боско Сутало

Аталанта приема Реал (Мадрид) в първи двубой за двата тима от 1/8-финалите на Шампионската лига.

Мачът е тази вечер, от 22:00 часа, в Бергамо.

Снимка 515248

"Белия балет" замина за Италия само с 11 играчи от първия състав и бе принуден да запълни групата с футболисти от младежкия тим.

Зинедин Зидан принуден да разчита на Мариано Диас в Шампионската лига

Зидан принуден да разчита на Мариано в Шампионската лига

Бензема е отбелязал 17 попадения през този сезон

Най-притеснително е отсъствието на голмайстора Карим Бензема, който не успя да се възстанови от контузията.

Аут за мача са още Серхио Рамос, Еден Азар, Марсело, Дани Карвахал, Феде Валверде, Едер Милитао, Алваро Одриосола и Родриго Гоеш.

Очаква се мястото на Бензема да заеме Мариано. Бразилецът Каземиро трябва да внимава да не получи официално предупреждение, тъй като нов жълт картон ще го извади от реванша.

Снимка 511148

В същото време в Аталанта треньорът Гасперини няма да разчита единствено на Ханс Хатебур. "Бергамаските" се представят солидно у дома през сезона, като са загубили само една от 11 срещи, а са спечелили 8.

Наставникът на италианците призна, че срещу опита на Реал ще представи ентусиазма на своя отбор.

Гасперини: Нямаме опит като на Реал (Мадрид), но ентусиазмът ни е огромен

"Чест е да играем срещу такъв отбор"

Очакванията са за резултатен мач. Аталанта е отбелязал 72 гола във всички турнири от началото на сезона, докато Реал е вкарал със 17 по-малко.