Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители:

ПСЖ победи Аталанта с 2:1 и е полуфиналист в Шампионската лига

Неочакван герой остави мечтата на ПСЖ жива! Парижани с шеметен обрат срещу Аталанта

"Принцовете" обърнаха "бергамаските" в продълженията

90+4′

ГОООЛ ЗА ПСЖ!!! Чупо-Мотинг бележи!!! Неймар изведе Мбапе зад гърба на Паломино. Младокът намери Чупо-Мотинг, който засече топката във вратата за 1:2.

90′

ГОООЛ ЗА ПСЖ!!! Маркиньос бележи! Бразилският защитник се включи в атака. Чупо-Мотинг потърси Неймар на втора греда. Нападателят намери Маркиньос, който прати топката във вратата.

87′

Шут от далечна дистанция на Дракслер минава над вратата.

86′

Дракслер центрира в наказателното поле, където Чупо-Мотинг с глава прати топката над вратата.

85′

Жълт картон за Паломино.

82′

Госенс е заменен от Кастан.

82′

Да Рива влиза на мястото на Сапата.

79′

Рико влиза на мястото на Навас.

79′

Чупо-Мотинг влиза на мястото на Икарди.

77′

Нов пропуск на Неймар! Бразилецът преодоля трима съперникови защитници в наказателното поле и опита удар, който обаче беше слаб и Спортиело спаси.

Снимка 491984

74′

Спасяване на Спортиело. Мбапе получи подаване отляво, успя да се измъкне от персоналния си пазач и опита удар от малък ъгъл, който вратарят на Аталанта спаси.

71′

Паредес заменя Гей.

71′

Дракслер влиза на мястото на Ерера.

70′

Муриел заменя Пашалич.

Снимка 491982

69′

Жълт картон за Маркиньос.

67′

Жълт картон за Толой.

Снимка 491980

61′

Паломино заменя Джимсити.

60′

Малиновски заменя Гомес.

60′

Мбапе влиза на мястото на Сарабия.

Снимка 491983

59′

Слаб удар с глава на Икарди минава над вратата.

58′

Пропуск на Джимсити! Фройлер центрира в наказателното поле на ПСЖ, където Толой свали топката с глава за Джимсити. Албанецът нанесе силен удар, но не намери очертанията на вратата.

57′

Жълт картон за Ерера.

56′

Удар от далечна дистанция на Де Роон минава покрай вратата.

54′

Жълт картон за Бернат.

53′

Жълт картон за Сапата.

Снимка 491979

50′

Жълт картон за Де Роон.

45′

Начало на втората част.

45+2′

Край на първата част.

Снимка 491981

45+1′

Жълт картон за Фройлер.

42′

Нов страхотен пропуск на Неймар. Хатебур сбърка, което позволи на Неймар да се окаже с топка в крака сам отляво. Бразилецът напредна и вместо да потърси непокрития близък ъгъл на вратата, стреля в аут.

37′

Жълт картон за Джимсити.

35′

Неймар опита удар от пряк свободен удар, но Спортиело не бе затруднен и улови.

28′

Неймар проби и опита удар от границата на наказателното поле, но не намери очертанията на вратата.

Снимка 491976

27′

ГОООЛ ЗА АТАЛАНТА!!! Марио Пашалич се разписа. Рафаел Толой увлече Бернат, а Пашалич остана непокрит в наказателното поле. Топката стигна до халфа, който с хубав удар в левия ъгъл не остави шансове на Навас.

14′

Джимсити нанесе удар с глава след центриране от пряк свободен удар. Топката мина покрай вратата.

Снимка 491975

11′

Спасяване на Навас! Хатебур навлезе в наказателното поле и получи топката на далечна греда. Нидерландецът нанесе удар с глава, който вратарят на ПСЖ изби с една ръка.

4′

Страхотен пропуск на Неймар! Бразилецът се възползва от високо изнесената защита на Аталанта и се измъкна сам срещу Спортиело. Бразилецът напредна, но от няколко метра прати топката покрай вратата.

Снимка 491974

3′

Гомес получи отличен пас на границата на наказателното поле. Аржентинецът веднага опита удар, който Навас спаси.

1′

4. Сутало 34. Руис-Атил

Аталанта се изправя срещу ПСЖ в спор за място на полуфиналите в Шампионската лига. Двубоят е тази вечер от 22:00 часа на "Луш" в Лисабон.

"Бергамаските" са най-резултатният отбор в Серия "А" през сезона, докато "принцовете" спечелиха титлата във Франция.

Аталанта ще се опита да продължи да пише история в дебюта си в турнира, но днес ще има тежък съперник в лицето на ПСЖ. Тимът стига до тази фаза, след като не срещна проблеми с Валенсия на осминафиналите.

Изкълчен глезен и фрактура притесниха всички в ПСЖ

Освен това той е получил и фрактура на петата метатарзална кост

Парижани имаха по-труден съперник в лицето на Борусия (Дортмунд), но се справиха с "жълто-черните" след загуба с 1:2 като гост и победа у дома с 2:0.

Аталанта завърши сезона в Италия с 98 гола. В същото време ПСЖ се намира в добра форма. Отборът е загубил едва един от последните си 30 мача във всички турнири.

Гасперини: Аталанта има шансове срещу ПСЖ

"Да бъдем на четвъртфиналите е огромно постижение за нас"

Наставникът на италианския тим Джан Пиеро Гасперини няма да може да използва Голини, Паломино и Иличич.

За ПСЖ под въпрос е Килиан Мбапе. Контузени са Курзава и Верати.