Аталанта и Аякс демонстрираха нагледно защо са смятани за едни от отборите в Европа, които играят изключително зрелищен футбол. Тази вечер те направиха драматично 2:2 в двубой от груповата фаза на Шампионската лига.

Атлетико (Мадрид) победи Залцбург с 3:2 в Шампионската лига

Атлетико (Мадрид) възвърна самочувствието си в Шампионската лига

Жоао Феликс се превърна в герой при обрата срещу Залцбург

Шоуто започна в 30-ата минута, когато Ласина Траоре бе фаулиран в наказателното поле на домакините от Робин Госенс и главният съдия Дамир Скомина посочи бялата точка. Капитанът на нидерландския гранд Душан Тадич застана зад топката и с изстрел в средата откри резултата.

Осем по-късно Аякс удвои преднината си. Давид Нерес проби отляво и центрира успоредно на голлинията, където Ласина Траоре стреля, последва намеса на Марко Спортиело, но при добавката нападателят не сгреши и вкара топката в мрежата.

Борусия (Мьонхенгладбах) и Реал (Мадрид) завършиха наравно 2:2 в Шампионската лига

Късен щурм спаси Реал (Мадрид) от загуба в Германия

Борусия (Мьонхенгладбах) изпусна наглед спечелен мач срещу "кралете" - 2:2

През втората част Аталанта се активизира и в началото на втората част домакините намалиха резултата. Алехандро Гомес центрира в наказателното поле, където Дуван Сапата бе над всички и с глава реализира в горния ляв ъгъл. В 60-ата минута домакините възстановиха равенството. Марио Пашалич изведе Дуван Сапата. Нападателят напредна и хладнокръвно реализира в десния ъгъл.

До края интересни мигове имаше и пред двете врати, но до нов гол така и не се стигна.

Аталанта е на второ място в групата с актив от 4 точки. Аякс е само с една. В следващия път нидерландският гранд гостува на Мидтиланд. Бергамаските пък играят с Ливърпул.

Манчестър Сити победи Олимпик (Марсилия) с 3:0 в Шампионската лига