Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 44 319

КРАЙ НА СРЕЩАТА! АТАЛАНТА РАЗБИ ВАЛЕНСИЯ С 4:1

89′

Пашалич излиза, за да влезе Тамезе

81′

Направилият невероятен мач капитан на Аталанта - Александро Гомес отстъпи мястото си на Малиновский.

80′

Жълт картон за големия герой на Аталанта днес - Ханс Хатебур

76′

Карлос Солер бе на правилното място, след като топката попадна при него, но ударът му мина встрани.

75′

Калдара излиза, за да влезе Сапата.

74′

Получи се меле в наказателното поле на домакините, играчите на испанския клуб имаха претенции за игра с ръка, но в крайна сметка бе свирено нарушение в атака.

73′

Кевин Гамейро повежда атаката на Валенсия, той влиза на мястото на Макси Гомес.

69′

ШАНС ЗА ВАЛЕНСИЯ! Денис Черишев имаше шанс да върне още едно попадение, след като излезе на добра стрелкова позиция, но ударът му от няколко метра бе отразен от Голини. "Прилепите" натиснаха съперника си.

66′

ГОЛ ЗА ВАЛЕНСИЯ! Бившият играч на Лудогорец Хосе Паломино сгреши пас, връщайки към центъра на терена, където дебнеше Черишев. Той отне топката и с премерен удар прати топката в долния ъгъл на стража на бергамаските. Така резултатът става 4:1.

64′

Гедеш отстъпи мястото си на Черишев

63′

ГООООЛ! 4:0! Хатебур изскочи зад защитата и се впусна в наказателното поле надбягвайки Мангала. Той успя да матира Доменех, за да направи резултата 4:0, разписвайки се за втори път днес.

61′

Невероятен пропуск на Макси Гомес, след като Голини сгреши с паса си и топката стигна до Гомес, който вместо да вкара, я прати право в тялото на стража на домакините.

57′

КАКЪВ ГОЛ НА ФРОЙЛЕР! Аталанта повежда с 3:0, след като Фройлер взе топката, нагласи си я на десния крак и отправи техничен изстрел, пращайки топката в левия ъгъл на Доменех.

52′

ПРОПУСК! Торес даде прострелен пас в наказателното поле, където Солер от близка дистанция засече топката в аут.

50′

Гомес нахлу мощно и опита да центрира, но топката се отби в крака на Диакаби и излезе в корнер. От последвалия корнер не излезе нищо интересно.

46′

Около 3000 привърженици на Валенсия са пропътували разстоянието от Испания до Италия, за да подкрепят любимците си.

45′

Старт на второто полувреме.

45′

Край на първата част.

42′

2:0 ЗА АТАЛАНТА! Йосип Иличич успя да се измъкне от двама защитници на Валенсия и да отправи страхотен удар към вратата на Доменех, който се намеси, но не достатъчно.

Снимка 467601

40′

Неудържимият капитан на Аталанта Пако Гомес бе изведен по отличен начин и излезе очи в очи със стража на "прилепите", но изстрелът му мина над вратата. Дори да бе влязла топката в мрежата, то попадението щеше да бъде отменено заради засада.

37′

Мартен де Рон получи шанс да стреля. Шутът му бе хубав, но мина над вратата.

35′

ПРОПУСК НА ГОНСАЛО ГЕДЕШ! Хитро подаване на Гая изведе Гедеш в наказателното поле, а той направи нещо между удар и пас, който обаче, нито влезе във вратата, нито стигна до Конгдобия.

30′

ГРЕДА ЗА ВАЛЕНСИЯ! Бързо изпълнение на наказателен удар позволи на Торес да нахлуе в наказателното поле и да излезе на чиста позиция, но изстрелът на испанеца срещна лявата греда на Голини.

Снимка 467600

29′

Пашалич успя да отнеме топката в половината на гостите и даде към Иличич, който показа страхотна техника и подаде отново на Пашалич, който стреля, но не затрудни по никакъв начин вратаря на "прилепите" Доменех.

25′

Първите 25 минути домакините от Аталанта се чувстват много по-комфортно на терена, създават повече положения и имат превес над иначе по-опитния отбор в ШЛ на Валенсия.

22′

Макси Гомес получи топката на добра позиция и навлезе в наказателното поле, но страничният съдия отсъди засада.

21′

Йосип Иличич подаде към Госенс, който пробва мерника си с удар от границата на наказателното поле, но изстрелът му срещна външната страна на мрежата.

16′

ГОООЛ ЗА АТАЛАНТА! Хатебур успя да отбележи, след като капитанът Гомес центрира, а юношата на Грьонинген нахлу и изпревари защитник на Валенсия, за да открие резултата.

Снимка 467598

8′

КАКЪВ ПРОПУСК! Марио Пашалич направи страхотен пропуск, след като бе изведен от Гомес сам срещу вратаря, но Доменех показа страхотен рефлекс и отрази удара.

4′

Гомес нахлу в половината на Валенсия и бе фаулиран от Парехо. Самият Гомес изпълни фаула, който бе от границата на наказателното поле, но ударът мина на метър над напречната греда.

1′

Чибора 37. Гутиерес

Предстои още една от магическите вечери на Шампионска лига. Тази вечер от 22:00ч. един срещу друг се изправят отбори, които са считани за аутсайдери в турнира - Аталанта и Валенсия. Въпреки етикетите, които им бяха сложени, двата тима успяха да се доберат до елиминациите и сега един от тях дори ще продължи към 1/4-финалите на най-престижния клубен турнир в света.

Борусия (Дортмунд) победи ПСЖ с 2:1

Детето-чудо Ерлинг Холанд наказа и ПСЖ

Борусия (Дортмунд) удари парижани с 2:1

Домакините от Аталанта са абсолютни дебютанти в Шампионската лига. Това пролича в първите мачове на отбора в група "С" - допускайки три поражения от Динамо (Загреб) (0:4), Шахтьор (Донецк) (1:2) и Манчестър Сити (1:5). В следващите си три мача обаче бергамаските постигнаха 2 победи и 1 равенство, което бе достатъчно за втората позиция и място на 1/8-финал.

Валенсия имаше доста по-равностойна група, където бяха с тимовете на Аякс, Челси и Лил. Въпреки очакванията, че "прилепите" няма да успеят да продължат напред, те го направиха, печелейки групата си с 3 победи, 2 равенства и 1 загуба.

Атлетико (Мадрид) победи Ливърпул с 1:0 у дома

Вдъхновен Атлетико постави Ливърпул на колене

"Дюшекчиите" надвиха с 1:0 "червените"

Джан Пиеро Гасперини няма никакви проблеми с контузени и наказани в този мач. Единственият футболист, който бе под въпрос - Рафаел Толой, се възстанови и по този начин наставникът ще може да пусне оптимален състав.

При Валенсия положението е доста по-неприятно. Габриел Паулиста е наказан заради червения картон, получен в последния мач с Аякс в груповата фаза. Есекиел Гарай, Кристиано Пичини, Родриго Морено, Мануел Вайехо и Алесандро Флоренци пък са в лазарета. Под въпрос е и участието на Франсис Коклен, Кевин Гамейро и Денис Черишев.