Борусия (Дортмунд) допусна сериозна издънка при гостуването си на АПОЕЛ (Никозия) в мач от група "Н" на Шампионската лига. "Жълто-черните" стигнаха само до 1:1 при визитата си в Кипър и усложниха значително задачата си за излизане от групата. Домакините откриха резултата чрез Микаел Поте в 62-ата минута, а пет по-късно Сократис изравни.

Българският защитник Живко Миланов остана резерва за АПОЕЛ и не влезе в игра в течения на мача.

Това бе първа точка за "жълто-черните" от началото на турнира. Толкова има и кипърският представител. Реал (Мадрид) и Тотнъм са лидери с по 7 точки.

Снимка 318471

Германците бяха по-дейния отбор през първото полувреме, но не съумяха да затруднят особено вратаря на домакините. АПОЕЛ от своя страна бе близо до попадение чрез Игор де Камарго и Лоренцо Ебесилио.

Така се стигна до 62-ата минута когато домакините поведоха. Роман Бюрки допусна две сериозни грешки, който доведоха до гола. Първо подари топката на Ебесилио, който стреля, швейцарецът изби топката право в Поте, който го преодоля и на празна врата откри резултата.

Реал (Мадрид) и Тотнъм завършиха 1:1

Тотнъм не се даде на Реал (Мадрид), Юго Лорис отказа "белите" (ВИДЕО)

Двата тима не се победиха на "Сантиаго Бернабеу"

Пет минути по-късно Сократис изравни. Гръцкият защитник се разписа с глава след центриране на Марио Гьотце. До края на срещата "жълто-черните" натиснаха в търсене на победата, но Обамеянг се отчете с няколко пропуска и така мачът в Никозия завърши без победител.