Българският национал Живко Миланов игра цял мач при загубата на неговия АПОЕЛ с 1:2 от Розенборг, в мач от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Двубоят в Норвегия се разви по отличен начин за домакините, които до почивката вече водеха с 2:0.

Начало на подема за Розенборг даде Гиткяер в 24-ата минута. Атмосферата на „Леркендал Щадион“ стана още по-хубава, когато Скйелвик удвои в 45-ата след асистенция на Мидстьо.

Комфортният аванс обаче разконцентрира скандинавците, които в 68-ата минута допуснаха много неприятен гол, който до голяма степен ще завърше и реванша в Никозия. Точен за тима на Живко Миланов беше опитният Ефрем.

В друга среща от турнира, Астра (Гюргиево) стигна само до 1:1 при домакинството си на Копенхаген.

Фелипе Тейшейра изведе северните ни съседи напред още в 7-ата минута. Скъпоценен гол на чужд терен обаче вкара Томас Дилейни, койо в 65-ата минута зарадва максималн гостуващата агитка на датския гранд. Реваншът е след точно седмица.

РОЗЕНБОРГ –АПОЕЛ (НИКОЗИЯ) 2:1

1:0 Гяткяер (24‘), 2:0 Скйелвик (45‘), 2:1 Ефрем (68‘)

АСТРА –КОПЕНХАГЕН 1:1

1:0 Фелипе Тейшейра (7‘), 1:1 Дилейни (65‘)