АПОЕЛ и Аякс не излъчиха победител в срещата помежду си от плейофната фаза в Шампионската лига.

Победителят от двата сблъсъка във всяка от двойките на този етап от надпреварата ще осигури участието си в груповата фаза на турнира.

За неприятна изненада на състезателите на Аякс, техните домакини нямаха намерение да демонстрират прекален респект към своя именит съперник и приеха мъжки битката в средата на терена, възползвайки се от всяка удобна възможност за осъществяване на контраатака.

През първата част по-чистите позиции бяха в полза на Аякс, но в рамките на второто полувреме "жълто-сините" пропиляха три отлични възможности за реализиране на важно попадение, което можеше да наклони сериозно везните в тяхна полза.

Мазрауи остави Аякс с човек по-малко 10 минути преди последния сигнал в двубоя, а малко по-късно влезлият като резерва Хунтелаар не успя да се разпише, останал очи в очи със съперниковия страж.

Голове така и не бяха реализирани, като по този начин реваншът в Амстердам ще определи кой от двата тима ще се класира в групите на надпреварата.

Бъдещият формат на Шампионската лига остава обвит в мистерия

Разговорите бяха отложени лично от Александър Чеферин

Победи за гостите бяха регистрирани в останалите два мача за вечерта.

Славия (Прага) спечели с минималното 1:0 като гост на Клуж с гол на Масопуст, а в края на срещата Омрани пропусна да изравни, като не вкара отсъдената в полза на домакините дузпа.

Клуб Брюж спечели визитата си на ЛАСК (Линц) също с 1:0, с попадение на Ванакен от 11-метров наказателен удар в 10-ата минута на мача.