Лестър записа втора победа в Шампионската лига. „Лисиците“ се наложиха с 1:0 над Порто на „Кинг Пауър Стейдиъм“. Английският шампион за първи път домакинстваше в мач от Шампионската лига и така успехът на "лисиците" се оказа истически.

В герой за тима на Клаудио Раниери се превърна алжирецът Ислам Слимани, който вкара единственият гол в двубоя, а асистенция записа неговия сънародник – Риад Марез.

Така Лестър продължава с отличното си представяне в Шампионска лига, което контрастира на неубедителността във Висшата лига. В първия мач в Турнира на богатите, „лисиците“ победиха Брюж като гост с 3:0. Порто пък има само една точка след като на старта направи 1:1 с Копенхаген.

НА ЖИВО: Лестър - Порто

"Лисиците" с първо домакинство в Шампионска лига

Срещата започна равностойно. В 4-ата минута Андре Силва създава първата опасност в мача. Играчът на Порто излъга защитата на домакините, но вратарят Шмайхел се намесва решително. В 13-ата минута домакините създадоха добра възможност след като добра атака завърши с удар с глава на Ислам Слимани, но защитата на Порто изби топката.

Снимка 255220

В 25-ата минута Лестър поведе в резултата. До попадението се стигна след като Марез се освободи от своя персонален пазач с лъжливи движения, проби по десния фланг и центрира, където Слимани беше добре пласиран и от близка позиция с глава откри резултата за 1:0. До края на полувремето не се стигна до повече опасности пред двете врати.

През втората част „драконите“ от Португалия вдигнаха оборотите. Играта на домакините пък се изнерви доста, което можеше да им струваше трите точки. В 57-ата минута Алекс Телес от Порто имаше добър шанс след като изпълни пряк свободен удар с левия крак, но ударът му не се получи добре и топката нямаше как да застраши вратата на Шмайхел.

Снимка 255213

Играта се накъса, но Порто владееше инициативата. До края на мача обаче "драконите" така и не успяха да създадат чисто голово положение, което за затрудни максимално Каспер Шмайхел.

Така Лестър записа втора поредна победа в Шампионската лига, докато Порто е с равенство и загуба.

В друг мач от групата, Копенхаген победи Брюж с 4:0. Попаденията паднаха през второто полувреме. В 54-ата минута Денсвил си отбеляза автогол.В 60-ата минута домакините получиха и дузпа на нарушение на Денсвил и Дилейни не сгреши за 2:0.

Малко по-късно Сантандер направи резултата класически, а в добавеното време Йоргенсен оформи крайното 4:0 след центриране от корнер.

След вторите мачове от група "G" лидер е Лестър с 6 точки. Втори е Копенхаген с 4 т, Порто е с 1 т, а Копенхаген е без точков актив.

Раниери: Фантастичен Марез, отлични момчета