Българският защитник Валентин Антов отново бе титуляр за клубния си тим Монца. Родният бранител направи дузпа, но все пак отборът му победи с 3:1 след обрат Порденоне в мач от 6-ия кръг на Серия Б.

Още в 3-тата минута бившият капитан на ЦСКА фаулира противников играч в наказателното поле и принуди главния съдия да покаже бялата точка. Точен от последвалия наказателен удар беше Франк Тсаджут.

Георги Костадинов с асистенция при разгром на Арсенал (Тула) за Купата на Русия

Националът подаде за петия гол

Монца обаче се съвзе от ранния шок и достигна до пълния обрат в срещата. В 13-ата минута равенството беше възстановено с гола на Пепин.

В 72-рата минута Марио Сампиризи направи пълния обрат в резултата - 2:1 в полза на Монца, а крайният резултат оформи Самуел Виняго.

Валентин Антов остана на терена до последния съдийски сигнал. След победата Монца е на осмата позиция в класирането с 9 точки. В следващия кръг Антов и компания гостуват на Лече.

Преслав Боруков с нов гол при тежка загуба на Залаегерсег

Българинът се появи на терена като смяна в 59-ата минута на мястото на Коста и отбеляза последното попадение в мача