Българският нападател Цветелин Чунчуков вкара победния гол за своя Академика (Клинчени) при успеха с 2:1 над Ботошани в мач от 19-ия кръг на румънското първенство.

Българинът се разписа в 73-ата минута, оформяйки крайния резултат с второто си попадение през сезона. Чунчуков започна като титуляр и остана на терена през целия мач.

Асен Чандъров започна в стартовите 11, но беше заменен от Раул Русеску в 46-ата минута. Георги Пашов влезе като резерва в 71-ата минута, сменяйки Адриан Попа. Пашов получи жълт картон 9 минути преди края.

Четвъртият българин в Академика Мартин Тошев не бе в групата за мача.

Точен за домакините беше още бившият нападател на Лудогорец Адриан Попа за 1:0 в 13-ата минута, а Махмуд Ал Авас се разписа в 28-ата минута за Ботошани, изравнявайки резултата.

Академика (Клинчени) заема петото място в класирането до момента с актив от 29 точки.