Отборите на Тотнъм и Астън Вила изиграха зрелищен двубой, който завърши при равенство 4:4. Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов вкара втория си гол за "шпорите" през този сезон в двубоя, който бе последен мач от осмия кръг на Премиършип. Срещата бе изтеглена за днес, за да може Тотнъм да отпазнува със своите фенове 125-ата си годишнина.

Бербатов откри резултата, на препълнения "Уайт Харт Лейн" в 20-ата минута, след като засече с глава центриране от корнер на Том Хъдълстоун.

Гостите от Бирмингам обаче бързо върнаха попадението чрез Мартин Лаурсен, който наказа грешка на стража на лондончани Пол Робинсън. 11 минути по-късно отново датчанинът даде преднина на Астън Вила, използвайки нова лоша намеса на стража, а в 40-ата минута Габриел Агбонлахор също вгорчи вечерта на привържениците на Тотнъм. В 59-ата минута Крейг Гарднър увеличи още повече аванса на бирмингамци - 4:1.

В 69-ата минута Паскал Шимбонда намали до 2:4, което ентусиазира публиката на "Уайт Харт Лейн", която бе настроена за празник, който до момента Мартин Йол и момчетата му не успяваха да предоставят на феновете си.

В 73-ата минута Димитър Бербатов с наведена глава напусна терена, а на негово място се появи Дарън Бент. Интересното бе, че секунди по-късно в игра влезе Стилиян Петров за Вила, но двамата българи така и не се засякоха на зеленото игрище.

В 82-ата минута Роби Кийн попадна в прегръдките на съотборниците, след като вкара от дузпа за 3:4 и подлуди феновете на "шпорите", които тотално обезумяха и като че ли всички на "Уайт Харт Лейн" предчувстваха, че ще се случи чудото.

В 93-ата минута защитникът на домакините Юнес Кабул реализира попадение за 4:4, въпреки че останаха съмнения за засада. По този начин той спомогна Тотнъм да не загуби срещата, която се превърна в истински празник по повод 125-ата годишнина на клуба.

След равенството Тотнъм е на 18-ата позиция във временното класиране в Премиършип със 6 точки , докато Астън Вила е на 9-ата позиция с 11 точки в актива си. Лидер продължава да е Арсенал с 19 т., втори е Манчестър Юнайтед със 17.