Българският национал Симеон Славчев игра 77 минути за Лехия (Гданск) при успеха с 3:2 над Пиаст (Гливице) в мач от 13 кръг на полската Екстракласа. Славчев започна титуляр и след това отстъпи мястото си на Себастиан Мила.

Славомир Пешко откри резултата за тима от Гданск след асистенция на Милош Красич, но 20 минути по-късно Пиаст изравни с гол на Урош Корун.

Тимът от Гливице постигна обрат в 64-ата минута след попадение на Саша Живец. Лехия стигна до успеха с два гола на Флавио Пайшао, който изигра своя мач № 100 за клуба. Португалецът изравни от дузпа в 79-ата минута, а седем по-късно вкара и победното попадение.

Пиаст (Гливице) завърши с човек по-малко заради втория жълт картон на Корун в 89-ата минута. С този успех Лехия (Гданск) оглави класирането с 28 точки. Пиаст е 13-и с 14 точки.