Сепси най-после записа първата си победа в Лига 1 на Румъния за новия сезон. Тази вечер червено-белите победиха с 2:1 Волунтари в среща от 5-ия кръг. Преди това играчите на Леонтин Грозвану бяха записали 3 равенства и 1 загуба. Успехът на гостите дойде след обрат през второто полувреме. Българският защитник Ради Димитров записа пълни 90 минути за своя тим.

Волунтари откри резултата още в 4-ата минута след гол на Себастиан Майлат, който се разписа отблизо, след като довкара една отбита от вратаря топка след мощен удар на негов съотборник.

Сепси обаче обърна нещата през второто полувреме. В 55-ата минута Флорин Пурече изравни с изстрел от границата на наказателното поле, а в 83-ата минута Лоран-Левент Фюлоп донесе победата на своя тим с глава след центриране на Браян Нувие.

Така Сепси вече има 6 точки в актива си и поне временно излезе на 7-ото място в класирането.

Румънските медии твърдят, че Антони Иванов е пред раздяла с Университатя (Крайова)