Вратар №1 на България Пламен Илиев изигра нов силен мач за своя Астра. Тимът от Гюргево победи с 3:0 далеч от дома Политехника Яши в отложен мач от шампионския плейоф в румънското първенство.

Двубоят започна отлично за гостите, които излязоха напред в резултата още в 8-ата минута с гол на Флорентин Матей.

Последва силен натиск на домакините, които на няколко пъти бяха близо до изравнителен гол, но с решителни намеси Илиев запази вратата си суха.

Едва в 75-ата минута Лауренциу Буш, който е брат на голмайстора на Левски - Серджиу, вкара втори гол за гостите. Пет минути по-късно Такаюти Сето оформи крайното 0:3.

Успехът бе втори пореден за Астра, с който тимът събра 29 точки. Яши е шести с 21 пункта.