Пламен Илиев и Астра завършиха сезона в Румъния с поражение с 0:1 като гост на Стяуа. Единственият гол в мача вкара Еди Гноере в 40-ата минута. Успехът обаче не свърши работа на гранда от Букурещ, който остана на второ място в крайното класиране.

Шампион е отборът на Клуж, който по същото време надви с 1:0 Вииторул (Констанца) и си гарантира титлата.

Астра завършва на 5-о място с 33 точки. Целта пред тима от Гюргево бе място в първата шестица и тя бе постигната. Българският национал Пламен Илиев изпраща един от най-силните сезони в своята кариера, като и днес отново бе на висота и се отличи с няколко добри спасявания. Бъдещето на бившия вратар на Левски е неясно, като според медиите в Румъния за него е отправена оферта от новака в турския елит Анкарагюджю.

В 8-ата минута удар на Богдан Планич с глава мина над вратата. Малко след това и Флоринел Коман със силен удар прати топката над горната греда. Астра отговори с опасен удар на Флорентин Матей.

В 25-ата минута отново Планич обстрелва вратата на гостите с глава, но Илиев демонстрира отличния си рефлекс и спаси.

В 37-ата минута удар на Гноере с глава мина над вратата. Три минути по-късно френският стрелец вкара за 1:0. Той бе изпуснат от Ерико и засече във вратата центриран на Тейшейра.

През втората част натискът на Стяуа продължи. В 60-ата минута Илиев спаси удар на Будеску от далечна дистанция.

В 76-ата минута Денис Ман навърза няколко играчи на Астра и стреля от средна дистанция, но Тигъра отново показа завиден рефлекс и спаси. При добавката Момчилович не успя да уцели вратата.

Дамян Джокович се превърна в герой за Клуж, като донесе победата на тима си с 1:0 над Вииторул. Единственият гол в мача падна в 43-ата минута.