Дебютът на Станислав Ангелов за Енерги (Котбус) се оказа неуспешен, въпреки отличната игра, която демонстрира универсалният футболист. Новакът в Бундеслигата отстъпи на Бохум с 1:2 в мач от втория кръг na на шампионата на Германия.

Гостите решиха изхода на двубоя през първото полувреме с два гола на Томи Бехман. 25-годишният датчанин откри резултата в 14-ата минута с шут от 25 метра. В 42-ата Бехман за втори път опъна мрежата след подаване на Денис Грот. Албанският национал Ервин Скела намали четири минути след почивката с изстрел от 20 метра.

Иначе домакините играха добре, но нямаха късмет в завършваща фаза. Пропуски направиха капитанът Тимо Рост и Франсис Киойо, а и вратарят Ян Ластувка се превърна в герой за бохумци.

Станислав Ангелов игра в дясната част на защитата и заслужи много добри оценки за представянето си. Другият българин Димитър Рангелов се появи на терена веднага след подновяването на играта, като замени неубедителният Алонефтис.

В другия неделен мач от втория кръг Хамбургер победи с 1:0 Байер (Леверкузен). Единственият гол в срещата бе дело на Рафаел ван дер Ваарт. Холандецът се разписа от дузпа в 64-ата минута. С успеха "северняците" се изравниха по 6 точки с лидера в класирането Байерн (Мюнхен).

Ван дер Ваарт, който иска да напусне Хамбургер бе най-добрият играч на терена, като даваше отлични извеждащи пасове. Мохамед Зидан и Ромео Кастелен обаче не се възползваха и направиха пропуски.

В 64-ата минута Артуро Видал игра с ръка в собственото си наказателно поле и реферът Херберт Фандел не се поколеба да отсъди дузпа за домакините. Зад топката застана именно холандецът и не сгреши от бялата точки - 1:0.