Борбата за титлата в казахстанското първенство стана много интересна, след като Астана, воден от Станимир Стоилов, допусна загуба с 1:2 при гостуването си на Ордабаси. Срещата бе от 31-ия кръг на шампионата, а до неговия край остават още два.

Столичнит тим владееше инициативата през първото полувреме, но допусна гол в 39-ата минута дело на Тунгишбайев. Играчите на Мъри реагираха мигновено на попадението и опасностите пред вратата на Ордабаси започнаха да валят една след друга.

Станимир Стоилов: Историята ще оцени тази победа

Мъри: Играхме на максимума си, сега трябва да спечелим титлата

"Ще излезем с резервите срещу Ордабаси"

Така се стигна до 59-ата минута, когато Джордже Деспотович изравни. Две минути по-късно Астана остана с човек по-малко, след като Тигиберген бе изгонен за два жълти картона.

В 65-ата минута Диакате вкара за 2:1, а до края на мача резултатът се запази. За домакините Преслав Йорданов започна като титуляр и игра до 59-ата минута, когато бе заменен от Вуяклия.

Астана продължава да води във временното класиране със 73 точки. Една по-малко има втория Кайрат. Двата тима излизат един срещу друг в следващия кръг. През седмицата тимът на Стоилов има отложен мач срещу последния Окжетпес и може да дръпне с 4 точки пред преследвача си.