Валери Божинов изнесе пореден силен мач в сръбското първенство, а нападателят вкара нов гол с екипа на "гробарите", които победиха Младост с 3:1 в мач от 11-я кръг на местния шампионат.

Макар че не започна като титуляр, на Божинов бяха нужни само няколко минути, за да запише името си сред голмайсторите. Българинът се появи в игра в 63-та минута, а само четири по-късно вече празнуваше 5-я си шампионатен гол от началото на сезона.

С попадението си острието се нареди на гол от лидерите в листата на голмайсторите, която се оглавява от Уго Виейра от Звезда и Александър Палочевич от Войводина, които имат на сметката си по 6 попадения.

Въпреки попаденията на Валери в последната година, той продължава да е пренебрегван за националния отбор, макар че се намира в най-добрата си форма от години насам. Да видим дали пък новият национален селекционер, в лицето на Петър Хубчев, няма да прати повиквателна на Божинов.