Владимир Гаджев и неговият отбор Анортозис записаха много важна победа с 2:0 над АЕЛ (Лимасол) в мач от третия кръг на шампионския плейоф в Кипър.

Бившият капитан на Левски остана на терена 81 минути, след като започна като титуляр.

Поредна загуба за Ники Михайлов и Ивайло Петев в Кипър

Омония (Никозия) претърпя загуба с 1:3

Бившият национал на Хърватия - Гордън Шилденфелд даде аванс на гостите в 42-ата минута. Това бе неговото трето попадение през тази кампания от 28 мача. Защитникът беше точен след центриране от корнер и удар с глава на капитана Жоао Виктор. Именно той пък вкара второто попадение в срещата в 62-ата минута, като засече отлично центриране на бившия футболист на Байерн (Мюнхен) - Даниел Пранич.

Анортозис е трети с 60 точки, докато спорещите за титлата Аполон (Лимасол) и АПОЕЛ (Никозия) са с актив от 67. АЕЛ остана на пето място с 51 пункта.