Българският младежки национален вратар Димитър Евтимов изигра контролен мач за английски четвъртодивизионен тим Мансфийлд Таун. Той беше тестван при победата с 3:1 в контрола срещу Нотс Каунти. 20-годишният Евтимов, който е собственост на втородивизионния Нотингам Форест, е на разположение за преотстъпване, за да трупа опит в професионалния футбол.

Мениджърът на Мансфийлд Пол Кокс заяви, че е доволен от представянето на българина, но ще тества поне още двама вратари в следващите проверки на тима, след което ще вземе окончателното си решение.

"Мисля, че Димитър се представи отлично с изключение на първите минути, когато не беше достатъчно концентриран. Не случайно Форест оценяват момчето много високо. Ще тестваме още двама-трима вратари и след това ще изберем един от тях, който да привлечем под наем", коментира Кокс.

Нотс Каунти поведе в осмата минута, когато Брад МакГауън се разписа с глава след центриране от корнер от дясно към далечната греда. Алекс Фишър от дузпа, Мартин Райли донесоха обрат за Мансфийлд още до средата на първата част, а Оли Палмър реши всичко с попадение малко преди края. Евтимов дебютира за Нотингам Форест в края на април като резерва в мача от първенството на Чемпиъншип срещу Лийдс Юнайтед.