Мартин Петров отбеляза третия си гол във Висшата лига, след като се разписа при победата с 3:1 в домакинската среща на Манчестър Сити с Нюкасъл. Българският национал, който започна като титуляр в състава на Свен-Йоран Ериксон, наказа вратаря на "свраките" Шей Гивън в 38-ата минута, след като Обафеми Мартинс бе дал преднина на гостите осем минути по-рано.

Бившият нападател на Атлетико (Мадрид) използва подаване на Стивън Айърланд отдясно и с удар с левия крак в долния ляв ъгъл на вратата на "джордитата" прати топката в мрежата на Нюкасъл.

В 48-ата минута пък Петров проби отлично по лявото крило, стигна до аутлинията и сложи топката на главата на Емил Мпенза, който от два метра прати коженото кълбо за втори път във вратата на гостите.

Четири минути преди края на срещата пък бразилецът Елано оформи крайния резултат с много красив гол от пряк свободен удар, отсъден за нарушение на Ники Бът срещу Мартин Петров.

Както е известно, врачанинът се разписа на два пъти и при гостуването на "гражданите" на Фулъм в предишния кръг на Премиършип, като и тогава асистира за гола на Мпенза.

Попадението на Мартинс пък бе първото, което Сити получава във вратата си в домакинска среща от началото на сезона в Англия.