Българският нападател Веселин Марчев вкара второто си попадение в кипърското първенство, но Агия Напа претърпя тежко поражение с 2:5 от Аполон (Лимасол).

Отборът от курортното градче отстъпваше с 0:3 в първите 20 минути на кандидата за титлата, но само в рамките на две минути след началото на втората част резултатът стана 2:3. Илиас Георгиу се разписа в 48-ата минута, а Марчев вкара секунди след това.

Също в рамките на две минути- в 65-ата и в 66-ата Аполон оформи крайното 2:5. Марчев, както и другият българин- Васил Панайотов, играха пълни 90 минути в срещата.

Агия Напа обаче само с 8 точки от 14 мача на последното място в класирането. Аполон пък се изравни на върха с 31 точки с Апоел, който претърпя поражение с 1:2 от стабилния състав на Ермис (Арадипу).

Костадин Башов се разписа в трети пореден мач при победата на Еносис с 2:0 над гостуващия Елпида в среща от 13-ия кръг на кипърската втора дивизия. Башов оформи успеха на тима от Паралимни с петия си гол за сезона в 48-ата минута.

Той получи пас от Рангел Абушев на левия ъгъл на наказателното поле и с хубав удар по диагонала прати топката в мрежата.

Така Еносис записа пета поредна победа и с 28 точки стана есенен първенец. Вторият дял от шампионата на втора кипърска дивизия стартира на 3 януари.