Отборът на Лацио записа разгромна победа с 4:0 над Кротоне в мач от 18-ия кръг на Серия "А". Точни за този успех бяха Джордан Лукаку, Чиро Имобиле, Сенад Лулич и Фелипе Андерсон.

За гостите пък в игра се появи българският национал - Александър Тонев, който в 65-ата минута замени Адриан Мариус.

Минимален успех за Фиорентина на гости на Каляри

1:0 за "виолетовите"

Противно на равностойното първо полувреме, което двата отбора изиграха, резултатът през първите 45 минути така и не бе променен. Гостите бяха по-дейният тим, като след половин час игра, Марчело Трота стреля от много близо с глава, но топката премина над напречната греда, а и страничният съдия бе вдигнал своя флаг за засада.

В началото на втората част, Джордан Лукаку получи чудесен пас от Чиро Имобиле и откри резултата за 1:0. Самият Имобиле се разписа чак в 78-ата минута, след като изпрати топката в мрежата с глава.

В 86-ата Лулич направи резултата класически - 3:0, след като успешно се справи с един от защитниците на Кротоне. Фелипе Андерсон пък оформи крайното 4:0 малко преди последния съдийски сигнал.

С този успех Лацио вече има 36 точки, оставайки на 5-ото място, докато Кротоне е на 16-ото с 15.