Българският нападател Костадин Башов беше в основата на трите попадения на Алки за победата с 3:1 (1:0) над АЕК в дербито на Ларнака от втория кръг на плейофите за титлата в кипърската втора дивизия. Башов изработи корнер в 13-ата минута, след който Мейкини откри резултата с глава.

В 57-ата минута българинът изведе на празна врата Лефтерис Елефтериу, който от границата на малкото наказателно поле удвои. В средата на втората част удар на Башов беше избит с ръка от голлинията, за което бранителят на гостите Невес получи червен картон, а Елефтериу направи резултата класически от отсъдената дузпа.

Така Алки се нуждае само от точка в оставащите четири мача, за да си гарантира титлата във втора дивизия. В другия мач от плеойфите българският нападател Георги Какалов се разписа при победата на Олимпиакос над Отелос с 2:1.

Какалов даде аванс на домакините още в самото начало на срещата с четвъртия си гол за сезона. Той остана на терена до 77-ата минута, когато беше заменен. В класирането води Алки 61 точки, пред АЕК с 50 и Олимпиакос с 47 точки. Първите три отбора до голяма степен си осигуриха промоция за елита, тъй като четвъртият Отелос има само с 39 точки