Контузията на капитана на българския национален отбор по футбол Георги Костадинов е отшумяла.

Както е известно, той се прибра след мача със Северна Ирландия с възпалено сухожилие на десния крак. Именно този проблем го извади от срещата още преди края на първото полувреме.

След прибирането си в Русия, Костадинов имаше периодични рехабилитационни процедури, но в нито един момент не излезе от състава на Арсенал (Тула) предвид важността му за отбора. Работата на лекарите даде резултат и в последната среща срещу Тамбов българският национал игра 70 минути без да има болки в десния крак.

Все пак след като резултатът набъбна на 4:0, старши треньорът на Арсенал (Тула) Дмитро Парфьонов реши да му даде почивка и го извади от игра. Следващият мач на Арсенал (Тула) е в неделя като гост на Ростов.