Българският национал Кирил Десподов влезе като резерва при загубата на Щурм (Грац) с 1:2 у дома от Волфсбергер при подновяването на австрийското първенство.

Двубоят бе от 23-ия кръг на шампионата.

Десподов влезе в игра в 55-ата минута на мястото на Хуспек, но не успя да помогне на своя отбор да избегне загубата.

Гостите поведоха в резултата в края на първото полувреме, когато се разписа Шон Вайсман.

Малко след час игра Волфсбергер нанесе своя втори удар след гол на Михаел Лиендл. В 77-ата минута Торстен Рохер намали резултата. Десет минути по-късно Щурм остана с човек по-малко след втори жълт картон на Авлонитис.

С успеха Волфсбергер излезе на второ място във временното класиране с 22 точки. Щурм е шести с 16 пункта.

Директор на Щурм: Ако не завършим отлично сезона, едва ли ще успеем да задържим Десподов