Българският защитник Камен Хаджиев отново се превърна в най-важния играч за своя отбор Олденбург в първенството на Северната регионална лига (четвърто ниво) в Германия. Бившият футболист на Локомотив (София), Пирин (ГД) и Миньор реализира петия си гол от началото на сезона, като помогна на Олденбург да спечели с 2:0 срещу Клопенбург в регионалното дерби.

Това е осма поредна победа за отбора на Хаджиев и общо 12-и пореден мач без поражение, което ги оставя начело в класирането с 31 точки, с три пред Фленсбург. Снажният защитник има и сериозна статистика - 12 мача и 5 гола, разписвайки се във втори пореден мач. Той откри резултата в 41-ата минута, след като засече с глава на първа греда центриране от дясно. Хаджиев можеше още по-рано да прати топката в мрежата, но топовният му удар от 30 метра беше спасен от вратаря на Клопенбург.

Силните му изяви не останаха незабелязани и от отбори от по-високите етажи в германския футбол, за което призна и треньорът Дитмар Хирш.

"Камен се представя от мач на мач все по-добре. Той е изключително важен за нашия отбор и не случайно за него имаме запитвания от един отбор от трета лига и от един от втора, коментира наставникът пред местен вестник.