Ивайло Петев дебютира с равенство 2:2 начело на Омония (Никозия) при гостуването на Етникос (Ахна) в мач от 16-ия кръг на първенство на Кипър. Специалистът подписа в четвъртък с тима и води едва една тренировка.

Омония можеше и да стигне до победата, но Мат Дербишър. В 56-ата минута съдията отсъди дузпа за събаряне на Лопеш от Арестис, а Дербишър не успя да вкара за 2:3.

Пинцели откри резултат в 12-ата минута за домакините, а Лопеш изравни в 30-ата. Андрей Енеску изведе домакините напред отново в 32-ата, но в 34-ата Димитрис Христофи изравни за 2:2.

Българските защитници на Етникос Филип Филипов и Борислав Стойчев се появиха на терена през второто полувреме.

Омония има 20 точки от 15 мача, но продължава да заема 8-ото място. Етникос е последен със 7 точки.

Официално: Ивайло Петев е новият старши треньор на Омония (Никозия)