Един от водачите в казахстанската Премиер лига - Иртиш (Павлодар), се издъни на домашна сцена в двубой от 9-ия кръг на шампионата. Воденият от Димитър Димитров отбор пропиля аванс от два гола с човек повече при домакинството си на Кайрат (3:3).

Мъри Стоилов и Астана с нов успех в шампионата на Казахстан

Астана забрави резила за Купата с бой по Тобол

"Сините" дръпнаха с три точки на Иртиш

Гостите от Алмати, които са трети във временното класиране, поведоха първи в резултата още в 5-ата минута, когато се разписа Гоху. Осем по-късно Живкович изравни, а в 28-ата Дарабайев направи обрата пълен. Малко преди края на първата част Джа Джедже покачи на 3:1.

В Казахстан не дадоха и минута игрово време на Преслав Йорданов

Беше резерва за Ордабаси

Срещата се развиваше перфектно за тима на Херо, след като в 58-ата минута Арзо от гостите получи втори жълт, респективно червен картон и остави отбора си с човек по-малко. Въпреки аванса от два гола в резултата и численото предимство на терена, Иртиш допусна изравняване.

Първо Иличевич намали на 2:3 в 61-ата минута, а секунди преди края Исламхан донесе точката за Аршавин и компания. Преди изиграването на останалите срещи от кръга клубът от Павлодар дели първото място в първенството с Астана. "Българските" състави имат 16 точки в актива си.