Българският нападател Димитър Рангелов се отличи с гол и асистенция при изненадващата домакинска загуба на Люцерн с 3:4 от последния в класирането Лозана в мач от 34-ия кръг на швейцарското футболно първенство.

Рангелов, който игра цял мач, изравни резултата за 1:1 в 19-ата минута от дузпа с 11-ото си попадение за сезона в Супер лигата. В последствие българинът пропусна 3-4 отлични положения, а гостите поведоха с 3:1 с два гола на Йорек Раве.

В 81-ата минута Рангелов асистира на Дарио Лескано, а друга резерва Ясин Микари изравни в 88-ата минута. Гостите обаче нанесоха последния удар в самия край с победен гол на гвинейския национал Паскал Фейндуно, с което прекъснаха серия от шест мача без успех в първенството.

Люцерн пък допусна трета поредна загуба и остана на пето място в класирането. Отборът се бори с Тун за четвъртата позиция, която дава права на участие в Лига Европа. Двата тима имат по 48 точки, като Тун е с много по-добра голова разлика. На върха шампионът Базел има 66 точки, с 4 повече от втория Грасхопърс и мач по-малко.