Арсенал (Тула) на Георги Костадинов завърши 3:3 като гост на Динамо (Москва) в мач от последния кръг на руското първенство. Срещата бе без значение за двата тима.

Родният национал игра цял мач за своя отбор и получи жълт картон в началото на второто полувреме.

Кардосо изведе домакините напред в резултата още във 2-ата минута. В 16-ата Арсенал изравни след автогол на Марков. Панченко отново даде аванс на Динамо в 29-ата минута.

В 52-ата минута Мирзов отново изравни от дузпа, а малко след това Панченко с втория си гол направи резултата 3:2. Шест минути преди края Горбатенко оформи крайното 3:3.

Локомотив (Москва) си гарантира второто място в крайното класиране, а и с това участие в груповата фаза на Шампионската лига след победа с 1:0 над УФА. Единственото попадение вкара Мануел Фернандеш с 39-ата минута. Португалският халф пропусна дузпа в началото на втората част.

Шампионът Зенит разби с 4:1 Енисей. Краснодар остана на трето място в крайното класиране, а след "биковете" се наредиха московските ЦСКА и Спартак.

Изпадат Енисей и Анжи, а бараж за оцеляване ще играят УФА и Криля Советов.

Георги Костадинов: Борим се за Лига Европа с всички сили

"Можехме да вкараме поне 5 гола на Спартак"