Българският национал Здравко Лазаров-Електричката вкара гол при загубата на Шинник с 1:2 от Локомотив (М) у дома. Двата гола за московчани заби нигерийският нападател Питър Одемвинги.

По този начин Локомотив записа първа победа в първенството на Русия през новия сезон. „Железничарите" имаха аванс през цялото първо полувреме въпреки ужасния терен на стадиона в Ярославъл.

Противно на очакванията първи до гол стигнаха домакинит. В 43-ата минута Здравко Лазаров бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Спахич срещу Бояринцев. В 63-ата минута Лазаров бе заменен от Монарьов.

През второто полувреме Локомотив продължи с натиска си и логично стигна до победата с двата гола на Одемвинге.

По-рано днес ЦСКА (М) подряза крилата на Криля советов и спечели с 2:0 при гостуването си в Самара. С по един гол за „армейците" се отчетоха Алексей Березуцки и бразилеца Жо.